عکس-تزریق-ژل-گونه

برجسته کردن گونه با تزریق فیلر  

روش های مختلفی برای افزایش حجم صورت از جمله گونه وجود دارد . امروزه روش های خوراکی مانند مصرف قرص استروئیدی ( مانند پرونیزولون یا دگزافتارون ) بدین منظور استفاده می شود که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. متاسفانه به دلیل استفاده از این روش ها ، شاهد عوارض گسترده ای در سطح جامعه هستیم . لذا برای جلوگیری از این عوارض روش های موثری برای درمان انجام می شود . تزریق فیلر ( ژل ) یکی از پروسیجرهای محبوب و کم عارضه می باشد به دلیل بهبود قابل توجه حجم صورت به طور گسترده ای استفاده می شود . در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم .

انواع فیلرها برای برجسته کردن گونه

برای حجم دهی گونه شایع ترین روش تزریق فیلر می باشد .فیلرها ( پرکننده ها  )  از چندین نوع ماده ی مختلف تشکیل شده اند . در این مقاله به 2 نوع فیلر که به وفور استفاده می شود توضیح داده می شود :

  1. فیلر هیالورونیک : به اصطلاح همان ژل های موقت هیالورونیک اسید هستند که به صورت آماده در دسترس هستند و حجم دهی عالی در مناطق مختلف صورت شامل : خط خنده ، گونه ها ، زیر چشم ، خطوط اخم و لب ها دارند .
عکس-تزریق-ژل-گونه
عکس-تزریق-ژل-گونه

حجم دهی گونه با تزریق فیلر هیالورونیک اسید چقدر دوام دارد ؟

این نوع فیلرها از 6 تا 12 ماه دوام دارند و در این مدت توسط بدن به آب و دی اکسید کربن تبدیل شدند و از بدن به راحتی دفع می شود .

عوارض حجم دهی گونه با تزریق فیلر هیالورونیک

عوارض طولانی مدت این فیلرها بسیار کم است و امکان جابه جایی و عفونت تقریبا نزدیک به صفر است .متاسفانه سودجیان در این بازار با استفاده از مواد نامرغوب به دنبال جذب مشتری هستند . لذا توصیه می شود حتما در مراکز معتبر و توسط متخصصین پوست انجام شود و به دنبال فیلرهای ارزان قیمت نباشد .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت مو در ساوه عضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

 

  1. فیلر های چربی اتولوگ ( تهیه شده از چربی بدن خود فرد ) نیز به صورت گسترده مورد توجه متخصصان قرار گرفته است . در این روش تحت بی حسی موضعی و کاملا بدون درد از قسمتهای مشخصی از بدن فرد ( شکم ، پهلو ، ران ، باسن ) چربی کشیده می شود و بعد از بروسه کردن به صورت خود فرد تزریق می شود . در این روش 50% به چربی تزریق شده برای همیشه در صورت باقی می ماند .

آیا تزریق چربی به گونه عوارض دارد ؟

عوارض تزریق چربی در صورتی که توسط پزشک متخصص پوست انجام شود بسیار ناچیز می باشد. تزریق چربی همچنین برای پرکرن اسکارها و بیماری های پوستی مثل مورفه آ استفاده می شود .

آیا می توان از فیلرهای دائمی استفاده کرد ؟

استفاده از فیلرهای دائمی یا ژل های پاژ امروزه به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *