بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، امروزه فناوری ها و دستگاه های زیادی در زمینه لیزر موهای زائد موجود است. خوشبختانه به خاطر تبلیغات زیادی که با نام آن ها می شود ما با نامشان آشنا هستیم و متاسفانه به همین خاطر اطلاعات چندان درستی در موردشان نداریم. به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم تا بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد را به شما معرفی کنیم. آخرین ورژن این دستگاه در مطب ما موجود است و با توجه به شرایط شما، سازگارترین لیزر برای حذف موهای زائد بدن و صورتتان انتخاب خواهد شد. لیزر موهای زائد یکی از موثرترین و ایمن ترین شیوه های حذف موهای زائد است. روندی که از آخرین دستاوردهای تکنولوژی در علم پزشکی استفاده می کند و قادر است شما را برای مدت زمانی طولانی از شر این موها خلاص می کند. البته باید گفت نتایج این روش هنگامی موثر و فوق العاده است که در مرکزی معتبر و مجز به بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام گیرد.  

بهترین دستگاه لیزر یک تبلیغ غلط

ممکن است شما هم این جمله را شنیده باشید که حذف موهای زائد با دستگاه الکساندریت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد. همین اول بهتر است به شما بگوییم که نمی توان یکی از تکنولوژی ها یا دستگاه های لیزر را به عنوان بهترین به افراد معرفی کرد. هر دستگاهی مزایا و معایب خاص خود را دارد و برای کسانی که رنگ های پوست مختلفی دارند، مناسب است. برای مثال لیزر الکساندریت دستگاهی کارآمد و سریع است، اما برای رنگ پوست هایی که تیره و موهای ضخیم دارند خیلی موثرب نیست. بنابراین، در ابتدا این را در نظر بگیرید که هیچ دستگاهی منحصرا بهترین نیست. بهترین دستگاه لیزر باید با توجه به شرایط و خصوصیات پوست و موی شما انتخاب شود.

فرق فناوری با دستگاه را بدانید

فناوری لیزر با دستگاه لیزر متفاوت است. تکنولوژی لیزر شامل خصوصیات فیزیکی پرتوی نور لیزر می شود. برای مثال تکنولوژی لیزر الکساندریت دارای طول موج 755نانومتر است. این دستگاه از تکنولوژی لیزر الکساندریت بهره مند است. به این معنا که نوری را که متساعد می کند طول موج آن معادل 755 نانومتر است. بنابراین، خصوصیاتی که پرتوی لیزری را معین می کنند، فناوری لیزر دستگاه است.

ولی میزان تاثیرگذاری هر دستگاه لیزر تنها به فناوری بکار رفته در آن وابسته نیست. محدودیت تعداد شلیک های لیزر، قطر پرتوی لیزر، وقفه میان شلیک ها سیستم خنک کننده و خیلی از دیگر موارد قادرند نتایج لیزر را بهبود دهند و یا تضعیف کنند. برای مثال دستگاهی که وقفه های کوتاهتری بین شلیک هایش دارد، خطر بوجود آمدن سوختگی بیشتری را نیز با خود به همراه دارد. ریسک بوجود آمدن سوختگی ها نیز بیشتر می شود و یا می توان به این اشاره کرد که بعضی از دستگاه ها به سیستم خنک کننده مجهز هستند.  

فرق فناوری با دستگاه را بدانید

در حین تابش پرتوهای لیزر همزمان با گرم شدن فولیکول‌های پوست هم گرم می شوند. به منظور جلوگیری از آسیب دیدن پوست و وارد نیامدن صدماتن به آن باید همزمان با تابش پرتوها پوست را هم خنک کنیم. سیستم دستگاه و شیوه های خنک سازی هم درموثر بودن و پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد نقش مهمی دارند.

فناوری‌های لیزر موهای زائد

امروزه به منظور لیزر موهای زائد از 4 نوع تکنولوژی کلی استفاده می گردد. فناوری IPL که در اصل لیزر نبوده و تنها از پرتوهای نوری بهره می برد، بیشتر در دستگاه های لیزر خانگی، آرایشگاهی  و در سالن های زیبایی و ماساژ بکار می رود. 3 فناوری دیگر که شامل الکساندریت، دیود و ان دی یاگ هستند در دستگاه های لیزر کلینیکی استفاده می شوند و تنها پزشک متخصص یا اپراتور حرفه ای لیزر اجازه دارند با آن ها کار کنند. تکنولوژی قدیمی تری هم به نام لیزر روبی وجود دارد که در واقع اولین تکنولوژی استفاده شده در لیزر موهای زائد به حساب می آید و اکنون کاربرد زیادی ندارد.

بدیهی است که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از نظر تاثیرگذاری و ایمنی بالا باید از فناوری‌های الکساندریت، دیود یا ان دی یاگ استفاده ببرد.

بصورت کلی به منظور آنکه لیزر موهای زائد بیشترین تاثیر را داشته باشد، باید 2 نکته رعایت شود:

  1. از تکنولوژی سازگار با رنگ پوست فرد استفاده گردد.
  2. از دستگاه‌هایی با قطر تابش پرتو مناسب، داشتن وقفه‌های تابشی ایمن و سیستم خنک کننده‌ موثر استفاده گردد.

در نتیجه در ابتدا برای همه افراد باید این در نظر گرفته شود که رنگ پوست و رنگ مو و ضخامت آن به چه صورت است تا تکنولوژی سازگار با آن انتخاب گردد. هر قدر فناوری لیزر بکار برده شده با شرایط شما سازگارتر باشد، نتیجه بهتر و ماندگارتری هم دارد. عوامل و فاکتور های زیادی در این انتخاب موثرند.

بررسی ویژگی های بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

همانطور که در متن اشاره شد دستگاه های لیزر مختلفی هستند که از یک یا چند فناوری لیزری استفاده می کنند. در اینجا به بررسی بهترین دستگاه ها می پردازیم.  

دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندریت

لیزر الکساندریت از جمله سریع ترین تکنولوژی های لیزر به حساب می آید. این دستگاه برای لیزر نواحی وسیع( کل بدن) بکار می رود و تاثیر زیادی روی موهای نازک و پوست های با رنگ روشن دارد.  

بهترین دستگاه لیزر الکساندریت، کندلا جنتل پرو است. شرکت کندلا جزو قدیمی ترین تولید کنندگان لیزر و تجهیزات پزشکی در آمریکا است و بیشتر از 20 سال است که در این زمینه فعال است. با فروش بیش از 10 هزار دستگاه لیزر، کندلا یکی از بهترین ها نیز به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو

بررسی ویژگی های بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

از جمله برتری های این دستگاه شامل موارد زیر می شود:

  • قطر تابش (Spot size) قابل تغییر
  • دارای سیستم خنک کننده
  • با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ استفاده درمانی و زیبایی به همراه نتایجی درخشان

دستگاه مبتنی بر لیزر دیود بهترین دستگاه لیزر مو برای پوست های سبزه

لیزر دیود در جلسات درمانی کوتاه تری انجام می شود و تاثیرگذاری آن از الکساندریت کمی بیشتر است.  این دو نوع برتری به خاطر وقفه های تابشی کوتاه تر لیزردرمانی با دیود را کمی دردناک می کند.

بهترین دستگاه لیزر دیود، دیود وکتوز است که بوسیله شرکت بسیار معروف و البته معتبر Cynosure آمریکا ساخته شده است. از نظر سرعت، دیود وکتوز بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. اما در مورد دردناک بودن این تکنولوژی بهتر است بدانید که اکثر مراجعین به راحتی درد اندک اش را تحمل می کنند. اگر آستانه درد شما پایین است و یا به هر علتی لیزر دیود برایتان درد آور است، اصلا نگران نباشید زیرا جایگزین های مناسب دیگری هم موجودند.  

از جمله برتری های این دستگاه می توانیم به موارد ذکر شده در زیر اشاره کنیم:

  • دارای قطر تابش بیشتر
  • دارای سیستم خنک کننده
  • دارای سیستم بازیافت فوتون‌ها (تاثیرگذاری ۱.۵ تا ۲ برابری در درمان)
  • دارای سیستم خوانش ملانین (افزایش ایمنی و کاهش عوارض جانبی درمان)

دستگاه مبتنی بر تکنولوژی ان دی یاگ (Nd:YAG)

تکنولوژی ان دی یاگ برای افرادی که پوستشان تیره تر است، موثرترین نوع است. لیزر دیود و الکساندریت برای این افراد کمتر موثرند و خطرات بیشتری هم دارند.

بهترین دستگاه لیزر که از تکنولوژی ان دی یاگ استفاده می کنند، لیزر دکا است. شرکت دکا بیشتر از 30 سال در این حوزه و تولید تجهیزات و فناوری های پزشکی فعال است و از جمله منحصر به فرد ترین دستگاه های لیزر را با فناوری آمریکایی تولید می کند. لیزر دکا به 2فناوری لیزر تجهیز شده است: الکساندریت و ان دی یاگ. به کار بردن این دو فناوری به طور همزمان یعنی این دستگاه منعطف تر است و برای خیلی از متقاضیان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به حساب می آید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *