بهترین و موثرترین روش های جوانسازی پوست

بهترین و موثرترین روش های جوانسازی پوست

در حال حاضر روش های متعدد زیادی برای درمان مشکلات پوستی به وجود آمده است تا پوستی جوانتر از سن واقعی خودمان داشته باشیم. تنوع و تفاوت این روش ها و تکنیک ها در ده سال گذشته رشد چشم گیری داشته است.

این تنوع موجب شده است تا افرد برای انتخاب روش مورد نظر خود قدرت انتخاب داشته باشند تا بسته به وضعیت پوست، هزینه و بودجه مالی مورد نظر و تهاجمی یا غیر تهاجمی بودن روش ها، یکی از روش ها را انتخاب کند.

اگر علاقمند به انجام اقدامات درمانی برای جوانسازی پوست خود هستید لازم است تا اطلاعات مختصری در مورد روش های مختلف درمانی به شما ارائه دهیم تا بتوانید روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.
انتخاب روش جوانسازی بر اساس آگاهی و دانش نقش موثری در نتیجه نهایت و رضایت شما خواهد داشت. در این مقاله با ما همراه باشید.

لیفت صورت با نخ

یکی از اصلی ترین نشانه های پیری پوست و افزایش سن، افتادگی پوست است. برای برطرف کردن این عارضه می توان از ابزارهای مختلفی سود جست. به تازگی نخ هایی در دنیای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند افتادگی پوست را برطرف کنند و صورت را لیفت کنند. با قرار دادن این نخ ها در قست های به خصوصی از پوست، پوست را به کلاژن سازی تحریک می کنند. یکی دیگر از ویژگی های این نخ ها وجود خارهایی است که موجب برطرف شدن افتادگی پوست و سفت شدن آن می گردد.
استفاده از این نخ ها محدودیت سنی دارد و لازم است تا با معاینه پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی ضرورت استفاده از این نخ ها تایید شود.


تزریق بوتاکس

بوتاکس یک نام آشنا شناخته شده در تکنیک های زیبایی و جوانسازی پوست است. بوتاکس یک ماده سمی است که با تزریق آن به بخش های مورد نیاز موجب فلج شدن ناحیه مورد نظر شده در نهایت فعالیت عضله به طور محسوس و چشم گیری کاهش می یابد. شما می توانید با استفاده از بوتاکس به درمان چروک های به وجود امده در صورت خود بپردازید و حتی با فلج کردن ناحیه و بخش های مورد نظر از تکان های عضلانی صورت خود و بکاهید و از چروک شدن پوست خود پیشگیری کنید.
باید به این نکته توجه داشته باشید که از بوتاکس برای قسمت های فوقانی صورت استفاده می شود و در قسمت های تحتانی صورت استفاده از بوتاکس نتایج مورد قبولی به همراه نخواهد داشت.


تزریق فیلر

فیلر یا ژل یک روش بسیار معمول برای جوانسازی و زیبایی پوست در میان مراجعین است. شما با تزریق فیلر می توانید هم اقدام به حجم دهی نقاط مورد نیاز صورت خود بپردازید و هم چروک های عمیقی که در نتیجه ی استفاده ی بیش از حد از عضلات و یا افزایش سن به وجود امده را پر کنید.
تزریق فیلر یک روش معمول برای پر کردن خط خنده بدون آسیب به عضلات این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.
برخلاف بوتاکس، تزریق فیلر برای بخش های تحتانی صورت نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد.


تزریق چربی

تزریق چربی را می توان بی خطرترین روش جوانسازی پوست با عوارض بسیار پایین دانست. اما پروسه ی انجام این روش با دیگر روش های جوانسازی پوست متفاوت است. در این روش چربی های اضافه از بخش های دیگر بدن مانند شکم و پهلو خارج می شود. برای اینکه این چربی ها قابلیت استفاده برای نقاط دیگر بدن را داشته باشن روی آن ها اقداماتی صورت می گیرد. در نهایت می توان از این چربی ها برای بخش هایی که با افزایش سن چربی خود را از دست داده اند استفاده کرد.
تزریق چربی برای افزایش حجم گونه، چانه و … مورد استفاده قرار می گیرد.


میکرونیدلینگ

یکی از مهم ترین ویژگی های بدن انسان قابلیت ترمیم خود در زمان آسیب است. به همین دلیل است که وقتی قسمتی از بدن و پوست ما با جراحتی روبه رو می شود بلافاصله ترمیم می شود. اما نکته ی قابل توجه این است که بعد از ترمیم در بخش مورد نظر پوستی سالم، روشن و شفاف خواهیم داشت.
همین امر ایده ای برای به وجود آمدن یک سبک و روش درمانی برای جوانسازی را به وجود آورد.
در روش جوانسازی به سبک میکرونیدلینگ به وسیله ی یک دستگاه و ابزار، اقدام در به وجود اوردن جراحت های جزئی در پوست می کنند.

در این زمان پوست شروع به کلاژن سازی می کند تا جراحت های به وجود آمده ترمیم شود. بعد از ترمیم یک پوست روشن و شفاف و سالم خواهید داشت که مشکلات پوستی قبل را ندارد. دقت داشته باشید این جراحات به وجود آمده در پوست کاملا کنترل شده صورت می گیرد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی بدون استفاده از برش، زخم و بخیه که از سال 2009 برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از از امواج ماوراصورت برای ترمیم بخش های آسیب دیده استفاده می شود. ارسال امواج ماوراصوت به بخش زیرین پوست موجب تحریک پوست و در نهایت کلاژن سازی پوست می شود. کلاژن سازی در جوانسازی پوست نقش بسزایی دارد.
تمام افرادی که در رنج سنی 30 تا 75 سال هستند و از افتادگی پوست رنج می برند می توانند از این روش استفاده کنند.


مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یک روش درمانی که تلفیقی از میکرونیدلینگ و مزوتراپی است. در این روش با استفاده از ابزاری اقدام به آسیب و جراحات تحت کنترل در سطح پوست می کنند. در این زمان که لایه های پوستی باز شده است با استفاده از تزریق داروهایی در سطح پوست و قرار دادن این مواد در بافت پوست اقدام درمان مشکلات پوستی می کنند.
با استفاده از کوکتل ها و موادر مفید برای پوست نتیجه ی درمان و اثر بخشی داروها دو چندان می شود. در این روش سرعت روند درمان مشکلات پوستی دو چندان می شود.

جوانسازی پوست با استفاده از لیزر

لیزرها دستگاه های مفید و ارزشمندی برای درمان مشکلات متفاوت پوستی هستند که تکنولوژی آن ها را وارد دنیای درمان و پزشکی کرده است. شما می توانید با استفاده از لیزر برای جوانسازی پوست اقدام کنید.
در جوانسازی پوست با لیزر با استفاده از لیزر لایه های بالایی پوست را از بین می برند و پوستی سالم و شفاف خواهیم داشت.
استفاده از لیزر علاوه بر جوانسازی پوست با لیزر می توان چروک های ریز و ظریفی که در صورت ایجاد شده را ترمیم کرد. برای درمان اکنه و لکه های پوستی استفاده از لیزر بسیار موثر است .
لیزر می تواند آکنه، لکه های پوستی، ماه گرفتگی، رگ های عنکبوتی و چروک های ریز و ظریف دور چشم و گوشه های چشم و اطراف دهان .. را درمان کند.


جوانسازی پوست با استفاده از RF

روش جوانسازی با استفاده از لیزر rf فرکشنال یک روش متداول برای جوانسازی و برطرف کردن مشکلات پوستی است.

در این روش می توانید جوانسازی پوست را انجام دهید و خطوط دور چشم و اطراف لب را برطرف کنید و پوستی شفاف و روشن داشته باشید. برطرف کردن مشکلات پوست با این روش مستلزم صرف وقت اما با هزینه ی کمتر است و درمان به طور کامل امکان پذیر است به شرطی که مراحل درمانی کامل صورت بگیرد.

عادت های ضروری برای حفظ سلامتی پوست

رعایت و توجه به برخی عوامل در کند کردن روند پیری تاثیر بسزایی دارد. ما در اینجا به معرفی برخی از عوامل موثر در جوان ماندن پوست می پردازیم:

  • برنزه نکنید.
  • ضدآفتاب بزنید.
  • سیگار نکشید.
  • نوشیدنی الکلی استفاده نکنید.
  • تغییر مداوم وزن نداشته باشید.
  • بعد از تعریق شدید در روزهای گرم صورت خود را بشویید.
  • با پوست خود با ملاطفت رفتار کنید.
  • آبرسانی کنید و استفاده مداوم از مرطوب کننده را فراموش نکنید.
  • با آرایش نخوابید.
  • به صورت مداوم و مرتب تحت معاینه پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی قرار بگیرید.

 

پیشگیری همیشه بهترین نتایج را به همراه داشته است. شما مراجعهی به موقع و اقدام سریع برای درمان از عوارض بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید. به بهترین پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه کنید تا در کوتاهترین زمان ممکن به بهترین نتیجه ممکن دست یابید. برای انتخاب پزشک خود تحقیقات کافی داشته باشید و با آگاهی کامل تحت درمان قرار بگیرید.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *