Client Avatar

تزریق بوتاکس در ساوه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس ، یکی از شایع ترین تزریق های زیبایی است که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. از بوتاکس در رفع چین و چروک و خطوط موجود بر روی صورت استفاده می شود. از جمله کاربردهای تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تزریق به پیشانی و ما بین ابروها
 • رفع خطوط گوشه های چشم
 • رفع خط خنده
 • اصلاح تقارن صورت در پی آسیب های وارده
 • کنترل میگرن های مزمن (ادامه دار شدن میگرن به مدت چند هفته)

کاربرد بوتاکس

بوتاکس، از نوروتوکسینی به نام بوتولینوم نوع A به دست می آید. زمانی که مقدار کمی از این ماده به عضله تزریق می شود، سم بوتولینوم مانع از ارسال سیگنال ها به مغز می شود، در نتیجه شاهد فلج شدن موقتی عضلات ناحیه تزریق و رفع چین و چروک خواهیم بود.

تزریق بوتاکس، روش سرپایی است که عمدتا در مطب پزشک انجام می شود و به آمادگی خاصی نیاز ندارد.

حتما شما نیز نام دیسپورت را شنیده اید. دیسپورت نیز مکانیسم عمل مشابه بوتاکس را دارد، با این تفاوت که نتایج سریع تری را به همراه دارد و این گونه می توان گفته که تقریبا دوهفته بعد از تزریق، هیچ گونه خط و یا چروکی در ناحیه مورد نظر دیده نخواهد شد.

افرادی که خوهان از بین رفتن چین و چروک و خطوط روی صورت شان هستند، می توانند از مزایای تزریق بوتاکس بهره مند شوند.

عکس تزریق بوتاکس در ساوه
عکس تزریق بوتاکس در ساوه

چه تفاوتی میان تزریق بوتاکس و فیلر وجود دارد؟

تزریق نوروتوکسین هایی مانند بوتاکس، نتایج موقتی را به همراه دارد و مانع از انقباض عضلات ناحیه مورد نظر می شود. فیلرها با هیدراته کردن پوست، به پر کردن و رفع چین و چروک ها کمک می کنند.

آیا امکان تزریق همزمان بوتاکس و فیلر وجود دارد؟

بله، بسیاری از بیمارانی که چین و چروک و خطوط عمیقی بر روی پوست شان ظاهر شده است، می توانند تزریق بوتاکس و فیلر را همزمان انجام دهند.

نتایج تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس معمولا نتایج پنج روز بعد از تزریق مشخص خواهد شد.

از جمله مزایای تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتایج طبیعی و سریع
 • بدون دوره نقاهت و مراقبت
 • کاملا فاقد درد
 • حفظ شادابی پوست

نکته ای باید در این جا به آن اشاره کنیم این است که تزریق بوتاکس در خانم های باردار و شیرده و افراد مبتلا به اختلالات عصبی، ممنوع است.

در خصوص سن مناسب انجام تزریق بوتاکس باید بگوییم، محدودیت سنی برای آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد توصیه می شود به محض ظاهر شدن خطوط روی صورت، نسبت به انجام این تزریق اقدام شود. تنها نکته مهم این است که فرد جهت تزریق، به پزشک متخصص مراجعه و با مشورت این کار را انجام دهد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

نحوه انجام تزریق بوتاکس

قبل از تزریق، هر گونه مواد آرایشی باید از ناحیه مورد نظر برداشته شود. تزریق بوتاکس، تزریق سریعی است و با توجه به وسعت ناحیه درمان، 15 تا 35 دقیقه زمان می برد. سم بوتولینوم به طور مستقیم به بافت مورد نظر تزریق می شود. معمولا دو تا سه روز زمان می برد تا اثرات این تزریق مشخص شود.

بعد از پایان تزریق، بیمار می تواند به منزل برگردد و مشکلی در انجام کارهای عادی و روزانه خود نخواهد داشت.

تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و ریزی انجام می شود، به همین خاطر کاملا فاقد درد است. با این حال، در بیمارانی که حساس هستند، می توان از بی حس کننده در ناحیه تزریق استفاده کرد.

عکس تزریق بوتاکس در ساوه
عکس تزریق بوتاکس در ساوه

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • تورم، کبودی و قرمزی ناحیه تزریق، از جمله عوارضی است که به  ندرت مشاهده می شود. در صورتی که  این تزریق، توسط مختصص پوست و مو با تجربه در این زمینه انجام شود، احتمال بروز هر گونه عارضه ای به صفر خواهد رسید.
 • توصیه می شود بعد از تزریق، از ماساژ دادن ناحیه مورد نظر خودداری شود.
 • بهتر است تا چند ساعت از خوابیدن بر روی صورت و یا خم کردن سر خودداری شود.
 • بعد از تزریق، سم نوروتوکسین به مرور، طی سه تا چهار ماه و به طور طبیعی جذب بدن خواهد شد و لازم است خاطر نشان شویم که جذب این سم در بدن، هیچ گونه خطر و عارضه ای را به همراه ندارد. بهتر است جهت ماندگاری بیشتر، تزریق هر 4-6 ماه یک بار مجدد تکرار شود.

نتیجه :

تزریق بوتاکس، یکی از روش های موثر و در عین حال تائید شده است که به کاهش چین و چروک ها و خطوط ایجاد شده بر روی صورت و هم چنین حفظ شادابی و جوانسازی پوست کمک می کند. توصیه می شود قبل از انجام این تزریق، سابقه حساسیت و یا ابتلا به شرایط خاص پزشکی را به پزشک اطلاع دهید تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری به عمل آید.

نتایج تزریق بوتاکس تقریبا به مدت چهار ماه ماندگاری دارد و بعد از آن، بیمار می تواند نسبت به انجام تزریق مجدد اقدام کند.

img-3 (2)

دکتر صدیقه نائیجی

دکتر صدیقه نائیجی پس از فارغ التحصیلی از پزشکی عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۲ در رزیدنتی بیماری های پوست و مو دانشگاه ایران پذیرفته شد و به کسب علم در بیماری های پوست و مو پرداخت. همچنین فعالیت گسترده ای در لیزر و جراحی های زیبایی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا