Client Avatar

تزریق چربی به صورت : مزایا و هزینه

بدن ما برای عملکرد خاص خود به مقدار مشخصی از چربی احتیاج دارد و ما نمی توانیم آن را از ابتدا تهیه کنیم. چربی در بدن به عنوان پیام رسان عمل می کنند و به پروتئین ها کمک می کنند تا کار خود را انجام دهند. آنها همچنین واکنشهای شیمیایی را شروع می کنند که به کنترل رشد ، عملکرد ایمنی ، تولید مثل و سایر جنبه های متابولیسم اساسی بدن کمک می کند.
از مزایای چربی برای حیات بدن که بگذریم بافت چربی در زیبایی ظاهر ما نیز موثر می باشد . تاثیر چربی بخصوص در صورت مشخص تر است. بافت چربی در پوست با گذشت زمان و پیری از دست رفته و باعث پیری و افتادگی پوست می شود . برای رفع این مشکل می توان از تزریق چربی استفاده کرد . با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

کاربرد تزریق چربی

بافت چربی به عنوان پر کننده بافت در بدن عمل می کند. در این روش چربی را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر منتقل می کند تا صورت را مجدداً جوان کند. شایع ترین کاربرد این روش به شرح ذیل است:
• تزریق در قسمتهایی از صورت که دارای چین و چروک هستند به عنوان پرکننده استفاده می شود که شامل خطوط اخم ، خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های بینی می باشد.
• در از مناطقی از صورت مانند گونه ها و چانه و لب به عنوان حجم دهنده استفاده می شود.
• برای پر کردن فرورفتگی اسکار زخم در هر قسمت از بدن استفاده شود.

عکس-تزریق-چربی
عکس-تزریق-چربی

تکنیک تزریق چربی به صورت

در ابتدا محل اهدا کننده (به عنوان مثال شکم ، باسن یا ران) و محل درمان با بی حسی موضعی تزریق می شود. مایعات داخل وریدی (IV) نیز برای تسهیل در جمع آوری چربی ها در محل اهدا کننده تزریق می شوند. سلول های چربی از طریق یک سوزن کوچک متصل به یک سرنگ استخراج می شوند. سپس چربی برای از بین بردن مایعات اضافی پردازش شده و با سوزن دیگر در چندین رشته نازک در ناحیه مورد نظر مجدداً تزریق می شود. تزریق مجدد چربی به دلیل جذب چربی در هفته های پس از درمان ، اصلاحی لازم است. همچنین چربی را می توان در طی عمل لیپوساکشن در یک ناحیه از بدن برداشت کرد و سپس در بخش دیگری مجدداً تزریق کرد.

فواید تزریق چربی به صورت

• از آنجائیکه چربی از خود بدن فرد تامین می شود بدن واکنشی نداشته و طبیعی می باشد
• بعد از عمل فرد آلرژی ندارد.
• روش سرپایی که عموماً زیر یک ساعت طول می کشد.
• تزریق ممکن است بعد چند ماه به طور دائم ادامه یابد.
• عوارض کوتاه مدت است یا بعد از چند روز برطرف می شود.
• حداقل ناراحتی و درد را دارد که با دارو قابل کنترل است.
• از آنجا که چربی از بدن خود بیمار است ، هیچ آزمایش قبلی لازم نیست .
• اگر بیمار به تزریق ژل حساسیت داشته باشد ، جایگزین مناسبی است.
• اگر با روش دیگری مانند لیپوساکشن ترکیب شود مقرون به صرفه است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت مو در ساوه عضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید .

ماندگاری تزریق چربی دائمی است ؟

واقعیت اینست که تزریق چربی دائمی نیست اما در صورتی که چند ماه تزریق انجام شود اثرات دائمی دارد .برای طولانی تر کردن تاثیرآن ، بیماران به طور کلی 3 تا 4 جلسه در طی یک دوره شش ماهه دریافت می کنند.البته تاثیرچربی در صورت که ثابت است ،دائمی است .

آیا تزریق چربی به صورت عوارض دارد ؟

بعد از تزریق چربی تورم ، کبودی حدود 48 ساعت ادامه دارد و خود به خود بهبود می یابد. بیمار باید تا زمان بهبود کامل از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کند.

img-3 (2)

دکتر صدیقه نائیجی

دکتر صدیقه نائیجی پس از فارغ التحصیلی از پزشکی عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۲ در رزیدنتی بیماری های پوست و مو دانشگاه ایران پذیرفته شد و به کسب علم در بیماری های پوست و مو پرداخت. همچنین فعالیت گسترده ای در لیزر و جراحی های زیبایی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا