تزریق چربی

تزریق چربی به صورت

بدن ما برای عملکرد خاص خود به مقدار مشخصی از چربی احتیاج دارد و ما نمی توانیم آن را از ابتدا تهیه کنیم. چربی در بدن به عنوان پیام رسان عمل می کنند و به پروتئین ها کمک می کنند تا کار خود را انجام دهند. آنها همچنین واکنشهای شیمیایی را شروع می کنند که به کنترل رشد ، عملکرد ایمنی ، تولید مثل و سایر جنبه های متابولیسم اساسی بدن کمک می کند. از مزایای چربی برای حیات بدن که بگذریم بافت چربی در زیبایی ظاهر ما نیز موثر می باشد . تاثیر چربی بخصوص در صورت مشخص تر است. بافت چربی در پوست با گذشت زمان و پیری از دست رفته و باعث پیری و افتادگی پوست می شود . برای رفع این مشکل می توان از تزریق چربی به صورت استفاده کرد.

تزریق-چربی-به-صورت

خیلی از افراد به دلیل  کاهش وزن های شدید و یا ژنتیک  بافت خوبی در صورت خود ندارند و  همین امر تاثیر در کاهش اعتماد به نفس و زیبایی آن ها داشته است،  اگر شما هم به دنبال  یک روش  برای  چاقی صورت خود هستید  ادامه مطلب را مطالعه کنید ، در این مقاله با  معرفی  راهکار هایی همچون تزریق چربی ، تزریق ژل و…  به شما در انتخاب  بهترین روش  زیبایی صورت می پردازیم  .

تزریق چربی

تزریق چربی  یکی از روش های موثر در چاقی صورت و البته کاهش  چین و چروک، اسکار آکنه و  بازگشت ظاهر جوان به پوست می باشد .

در این روش  لازم است تا با استفاده از  چربی بدن خود  فرد ،  و تزریق آن در صورت ، پوست صورت را زیبا تر  کرد .

کاربرد تزریق چربی به صوصورت

بافت چربی به عنوان پر کننده بافت در بدن عمل می کند. در این روش چربی را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر منتقل می کند تا صورت را مجدداً جوان کند. شایع ترین کاربرد این روش به شرح ذیل است:
• تزریق در قسمتهایی از صورت که دارای چین و چروک هستند به عنوان پرکننده استفاده می شود که شامل خطوط اخم ، خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های بینی می باشد.
• در از مناطقی از صورت مانند گونه ها و چانه و لب به عنوان حجم دهنده استفاده می شود.
• برای پر کردن فرورفتگی اسکار زخم در هر قسمت از بدن استفاده شود.

کاربرد-تزریق-چربی-به-صورت

فواید تزریق چربی به صورت

  • از جمله اینکه می توان با کمک این روش  چین و چروک های ناشی از  افزایش سن و  یا کاهش وزن را از بین برد .
  • ظاهر افراد بعد از تزریق چربی  به صورت  بسیار زیبا تر می شود .
  • ماندگاری  این روش  زیبایی به نسبت  بالا است .
  • چین و چروک های ناحیه اطراف  لب را  از بین می برد .
  • از آنجا که در این روش از چربی خود فرد استفاده می شود، احتمال بروز آلرژی و حساسیت در این روش وجود ندارد .
  • روش سرپایی که عموماً زیر یک ساعت طول می کشد.
  • تزریق ممکن است بعد چند ماه به طور دائم ادامه یابد.
  • عوارض کوتاه مدت است یا بعد از چند روز برطرف می شود.
  • حداقل ناراحتی و درد را دارد که با دارو قابل کنترل است.
  • اگر با روش دیگری مانند لیپوساکشن ترکیب شود مقرون به صرفه است.

دکتر صدیقه نائیجی  متخصص پوست و مو در ساوه، با بررسی و  مشاوره با  فرد بهترین گزینه جوانسازی پوست را، به  فرد مراجعه کننده پیشنهاد می  کنند تا متناسب با شرایط  بهترین روش  برای درمان  انتخاب شود .  توجه داشته باشید  برای داشتن یک نتیجه ایده آل از تزریق چربی لازم است تا  این  کار  حتما  زیر نظر متخصص در این زمینه  انجام شود .

بهترین کاندید ها برای تزریق چربی به صورت

بر خلاف سایر تزریق های آرایشی که از محصولات مصنوعی تهیه شده اند ، تزریق چربی احتمال واکنش آلرژیک را ایجاد نمی کند زیرا بافت چربی از بدن خود فرد گرفته می شود. در حالی که تزریق چربی روند پیری را متوقف نمی کند ، تقویت صورت با چربی انسان ممکن است به تأخیر نیاز به اقدامات تهاجمی تر، مانند لیفت صورت ، لیفت پیشانی ، ابرو یا سایر انواع جراحی کمک کند.

کاندیدای-مناسب-تزریق-چربی-به-صورت

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما کاندید تزریق چربی هستید از طریق مشاوره با  متخصص در این زمینه امکان پذیر است .

تزریق چربی برای چه افرادی مفید است ؟

تزریق چربی گزینه خوبی است اگر:

فرد  خواهان افزایش حجم زیاد و یا نیاز به تزریق بافت عمیق دارند

افرادی که  از نظر جسمی سالم هستند

درجه خفیف یا متوسط ​​پیری صورت دارند

آمادگی های لازم برای تزریق چربی

تزریق چربی یک روش گسترده تر از دیگر پرکننده های تزریقی آرایشی است زیرا تکنیک های لیپوساکشن درگیر آن می باشد .  این تکنیک ها برای استخراج چربی قبل از تزریق استفاده می شوند.

اگرچه تزریق چربی یک روش غیر جراحی است که معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود ، در صورت جمع آوری مقادیر بیشتر چربی از طریق روش های لیپوساکشن ممکن است نیاز به بی حسی موضعی با آرام بخش باشد.

آماده سازی برای تزریق چربی شامل موارد زیراست:

ارزیابی پزشکی

مصرف داروهای خاص یا تنظیم داروهای فعلی بیمار

قبل از عمل جراحی استعمال سیگار و دخانیات باید به طور کامل قطع شوند .

جلوگیری از مصرف  آسپرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی  که افزایش خطر خونریزی را همراه داشت .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید .

راهکارهایی  برای بالابردن ماندگاری چربی  تزریق شده

روش های مختلفی وجود دارد  تا بتوان  ماندگاری تزریق چربی را  افزایش دهیم یکی از این راهکار ها استفاده از روش PRP است . در صورتی که از PRP  همراه با تزریق چربی استفاده شود ،  فرد نتایج بهتری به دست می آورد و  ماندگاری را به نسبت  افزایش می دهد .

همچنین با  سانتریفیوژ  کردن چربی هایی که  از بدن خارج شده اند  می توان بدون هیچ  گونه آسیب،  چربی های تزریق شده را غلیظ  تر کنید . در نتیجه امر  دیگر  نیاز به  استفاده از حجم بالایی از چربی  برای  به دست آوردن نتیجه دلخواه نمی باشد و فرد می تواند  با حجم کمتری به  نتیجه دلخواه برسد .

یک راهکار دیگر   که می تواند  طول عمر  تزریق چربی را افزایش دهد، استفاده از سلول های بنیادین  است .  در میان سلول های  چربی و بافت چربی ، سلول های بنیادین  وجود دارند، با جداسازی این سلول ها  می توان نتایج بسیار مطلوب تری  از تزریق به دست آوریم .

این روش  یکی از بهترین  روش های برای جوانسازی  پوست  است .

نتایج تزریق چربی به صورت

مناطق تحت درمان ممکن است در ابتدا به دلیل تورم زیاد تقویت شوند.

با گذشت زمان ، تورم فروکش می کند و معمولاً در سه یا چهار ماه می توانید نتایج واقعی خود را مشاهده کنید.

به طور کلی ، تقریباً نیمی از چربی تزریق شده طی سه تا شش ماه دوباره به بدن جذب می شود.

تزریق ژل  به صورت

تزریق ژل یکی دیگر از روش های  چاقی صورت   و یا فرم دهی به آن است . در روش تزریق ژل به نسبت  سایر روش ها، احتمال ابتلا  به آلرژی  به نسبت بیشتر است به این دلیل که ژل یک نوع ماده خارجی است  که به بدن  تزریق می شود  اما در روش  تزریق چربی،  چربی از خود بدن  فرد تهیه می شود .

نکته بسیار مهم  در تزریق ژل این است  که باید  حتما  به مواد  و نوع ژلی  که  برای تزریق استفاده می کنید توجه شود، دکتر صدیقه نائیجی متخصص پوست و مو در ساوه  با کمک  بهترین مواد  سعی دارد بهترین نتیجه را برای مراجعین خود داشته باشد .

آیا تزریق ژل  ممکن است عوارضی هم داشته باشد ؟

در صورتی که در مراکز  نامعتبر تزریق صورت گیرد، ممکن است  از  ژل های نا مرغوب استفاده شود،  همین امر سبب به حرکت در آمدن  و جذب نشدن ژل می گردد  که ممکن  است  حالتی دفورمه ایجاد کند .

در زمان های گذشته بیشتر  از ژل های  ساخت اوکراین استفاده می کردند، این ژل ها عوارض بسیاری داشت و بعد از مدتی کوتاه به سمت پایین حرکت می کرد که سبب واکنش های آلرژیک و  آبسه در فرد می شد  و فرد به جای بهره مندی از فواید تزریق ژل ، عوارض آن را تجربه می کرد، خارج کردن این  نوع ژل هم  کاری دشوار بود، اگر که  کاملا خارج نمی شد عارضه  همچنان  برطرف نمی شود .

در این ویدئو  دکتر صدیقه نائیجی از بین بردن گودی  زیر چشم با تزریق ژل را نشان می دهند :

جراحی تعبیه پروتز

خیلی از افراد هم به جای  استفاده از تزریق چربی و ژل ،  استفاده از پروتز ها را انتخاب می کنند .  پروتز لازم است  توسط جراح  در  قسمتی از  صورت جایگذاری شود  که   حالت  طبیعی چهره فرد حفظ گردد،  لازم به ذکر است که این روش  یک  روش دائم است  و  فرد  همیشه می تواند  از مزایای آن  بهره مند شود، بد نیست بدانید که خیلی از افراد استفاده از این روش را ترجیح نمی دهند  زیرا روشی دائم است و بعد از  مدتی  ممکن است  ظاهر شان را بعد از پروتز  نپسندند  و  چاره ای دیگر نداشته باشند .

در هر حال بهتر است  قبل از انتخاب روش   جوانسازی پوست،  با  متخصص پوست و مو  که فردی با تجربه در این زمینه است مشورت کنید.

کلام آخر

در اخر می توان گفت، تزریق چربی، ژل و یا  حتی پروتز از روش های جوانسازی و چاقی صورت  است .  افراد می توانند از هر کدام از این روش ها  برای  پر کردن نواحی خالی صورت خود استفاده کنند  بسته به شرایط  فرد هر کدام از این روش ها توصیه می شود .  در میان افرادی که برای  شکایت  از لاغری صورت خود  به متخصص مراجعه می کنند، تزریق  چربی  نتایج  بسیار بهتری به نسبت  سایر روش ها داشته است .

سوالات متداول

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *