جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

علل اصلی ریزش مو  کدام است؟در خصوص  کم پشت شدن و ریزش  موها  باید نزد  پزشک متخصص پوست و مو بروید  و از لحاظ  هورمونی بررسی شوید . گاهی اوقات  در زمینه ارثی ، مشکلات  هورمونی در سن پایین، باعث ریزش مو می شود، بنابراین باید  بررسی شود . توجه  به موهای زائد  نیز لازم است .

ریزش مو در خانم ها  علل گوناگونی دارد، یکی  از شایع ترین  این علل فقر آهن  است . برای مثال  اگر ذخیره آهن که  آن را  با فریتین  می سنجند  از 40 mg/dl  کمتر شود، ریزش مو رخ خواهد داد  . از طرف دیگر  بیماری های داخلی  نیز در  ریزش مو  نقش مهمی دارند . بیماری هایی مثل :  کم کاری  یا پرکاری تیروئید  و مصرف برخی  دارو ها نیز  مطرح هستند .

دارو های متعددی  از جمله دارو های  پرفشاری  خون  یا دارو های  ضد انعقاد  مثل وافارین، می توانند  باعث ریزش  مو  شوند . ارث  ریزش موی مردانه  بسیار مهم است .

جلوگیری از ریزش مو
جلوگیری از ریزش مو

ریزش موی ارثی

اگر خانمی  پدر یا دایی اش دچار  ریزش  موی مردانه  باشد، در معرض  خطر این  نوع ریزش قرار خواهد  داشت و اگر دچار  مشکلات هورمونی باشد ، شاهد  ریزش مو  در این افراد خواهیم بود . در خانم ها  ریزش موی  مردانه الگوی  متفاوتی دارد، به این ترتیب  که پس رفت  خط رویش مو را نخواهیم داشت و به جای  آن تراکم  موها  در جلو  و وسط سر کم می شوند .

رژیم های غذایی  نامناسب  نیز از علل  مهم ریزش  مو در خانم هاست و بالاخره  به دنبال  زایمان،  شاهد نوع خاصی  از ریزش مو  در مادران خواهیم بود .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید .

در برخورد  علمی با ریزش مو ، قدم  اول یافتن  علت آن است  سپس بر اساس آن درمان  انجام می شود .  یکی از درمان  های موثر  در خانم ها  محلول  ماینوکسیدیل 2 درصد  است .

درمان ریزش سکه ای مو  به این که  آیا فقط  یک تکه  ریخته شده  یا ریزش  مو وسیع تر است بستگی  دارد .گاه  موهای ریخته  شده خود به خود  و دوباره  رشد خواهند  کرد .

علل اصلی ریزش مو

باید گفت علل متعددی  برای ریزش و کم  پشت شدن موها  وجود دارد . یکی از  شایع ترین این  علل،  ریزش موی هورمونی –  ارثی  یا آندروژنتیک  است .  در این نوع  ریزش مو، موها در فردی  که ژن  این اختلال  را کسب کرده  باشد  کوچک و نازک  شده،  تراکم موها  کم می شود . به حدی  که کف سر نمایان می شود .  البته این نوع ریزش مو  به طور معمول  از سن بلوغ  به وجود می آید  و قبل از آن شایع نیست . علل دیگری  نیز برای  ریزش مو وجود دارد  که شامل  اختلالات ساقه  مو است  که از سن  پایین شروع شده  و مشخصاتی دارد  که با معاینه  و آزمایش های  خاص مو  قابل تشخیص است .

در صورتی که  در ناحیه پشت سر  تراکم مو ها  خوب باشد،  می توان از روش  کاشت مو  نیز برای  افزایش تراکم  موها در ناحیه  جلوی سر  استفاده کرد .  لازم به ذکر است که شامپوهای گران  راه حل خوبی برای درمان ریزش مو نیستند .

استفاده از روش  کاشت مو در مواردی  که مزوتراپی و روش های دیگر پاسخ گوی خوبی است و  فرد می تواند  با  صلاحدید  پزشک   با کمک کاشت مو، موهای ضخیم و  بادوامی داشته باشد .

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *