عکس-قبل-و-بعد-بلفاروپلاستی

درمان افتادگی پلک با جراحی بلفاروپلاستی

درمان افتادگی پلک با جراحی بلفاروپلاستی یکی از روش های بسیار موثر است که امروزه طرفداران بسیاری دارد. با افزایش سن ،پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. همچنین کشش مداوم از جاذبه زمین باعث جمع شدن بیش از حد پوست روی پلکهای فوقانی و تحتانی می شود. پوست اضافی روی پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک و برآمدگی می شود. روی پلکهای فوقانی ، یک پوسته اضافی از پوست می تواند بر روی مژگان آویزان شده و جلوی دید فرد قرار بگیرد.
همچنین چربی که از ناحیه جمجمه به سمت چشم می آید ، می تواند باعث ایجاد برآمدگی در پلک های فوقانی و تحتانی شود. غشای نازک از چربی را در جای خود نگه می دارد و با افزایش سن ضعیف می شود و به تدریج باعث افتادگی پلک می شود.

عکس-قبل-و-بعد-بلفاروپلاستی

علت انجام بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی باعث کاهش لک های پلک تحتانی و برداشتن پوست اضافی از پلک های فوقانی می شود. این جراحی معمولاً به دلایل زیبایی انجام می شود. همچنین یک روش مؤثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که پلک های فوقانی آنها مانعی در بینایی آنها شده است.
لیفت چشم باعث کاهش دایره های تیره زیر چشم ، خطوط پنجه کلاغی یا سایر چین و چروک های صورت نمی شود. این کار اغلب به همراه سایر روشها از قبیل لیزر ، تزریق ژل یا چربی یا لیفت پیشانی انجام می شود.

چه کسی کاندیدای خوبی برای جراحی زیبایی پلک است؟

بهترین افراد برای بلفاروپلاستی افرادی هستند که از نظر جسمی سلامت بوده و دارای انتظارات واقع بینانه هستند. بیشتر آنها 35 سال یا مسن تر هستند ، اما اگر افتادگی پلک زیاد دارید یا افتادگی پلک در خانواده شما وجود داشته باشد ، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی را زودتر انجام دهید.

جراحی پلک می تواند ظاهر شما را زیباتر کرده و به ایجاد اعتماد به نفس شما کمک کند. با این وجود ، ممکن است به ظاهر ایده آل شما منجر نشود یا ساختار صورت شما تغییر نکند. قبل از تصمیم گیری برای جراحی ، در مورد اهداف خود فکر کنید و در مورد آنها با جراح خود صحبت کنید.

جراحی پلک چگونه انجام می شود؟

اگر هر دو پلک فوقانی و تحتانی با هم انجام شوند ، معمولاً حدود دو ساعت طول می کشد. پزشک به احتمال زیاد از بی حسی موضعی (یک مسکن که در اطراف چشم تزریق می شود) یا آرام بخش دهانی استفاده می کند.
اگر در حال انجام هر چهار پلک باشید ، احتمالاً ابتدا جراح روی پلک های فوقانی کار می کند. جراح معمولاً در امتداد خطوط طبیعی پلک برش می زند. از طریق این برش ها ، جراح پوست را از بافت زیرین جدا می کند و چربی و پوست اضافی را (و در صورت مشخص بودن عضله)خارج می کند. سپس جراح برش ها را با بخیه های بسیار کوچک می بندد. بخیه های موجود در قسمت بالایی سه تا شش روز می ماند. بسته به تکنیک مورد استفاده ممکن است پلک های تحتانی نیازی به بخیه نداشته باشد.

روش های جراحی زیبایی پلک

جراحی روی پلک های تحتانی ممکن است با استفاده از یکی از چندین تکنیک انجام شود:
1. در یک روش ، جراح برای برطرف کردن چربی بر روی پلک تحتانی برش ایجاد می کند. این برش قابل مشاهده نخواهد بود. جراح می تواند با استفاده از لیزر C02 یا اربیوم خطوط ریز را در پوست از بین ببرد.

2. روش دیگر ایجاد برش در امتداد حاشیه مژه است. از طریق آن برش ، جراح می تواند پوست اضافی ، ماهیچه های شل و چربی را از بین ببرد. خط برش بعد از مدت کوتاهی محو می شود.

بعد از هر یک از این روشها ، جراح ممکن است از لیزر برای از بین بردن محل بخیه استفاده کند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

آیا نتایج جراحی زیبایی پلک دائمی خواهد بود؟

جراحی پلک بالا حداقل می تواند پنج تا هفت سال طول بکشد. جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد.
اگر پلک شما مجدد دچار افتادگی شد ، لیفت پیشانی به جای این جراحی روش ارجحی است.

مراقبت های بعد از بلفارولاستی

• حتما شخصی به عنوان همراه داشته باشید تا بعد از عمل شما را به خانه ببرد تا رانندگی نکنید. شما همچنین باید شخصی را در اختیار داشته باشید که یک شب با شما بماند.
• چند روز پس از عمل ، در خانه بمانید و فعالیت خود را محدود کنید.
• بعضی از افراد بعد از عمل چشمشان خشک می شوداما این بندرت پیش می آید و بیش از دو هفته طول نمی کشد. اگر بیش از دو هفته این ناراحتی طول کشید ، با پزشک خود تماس بگیرید.
• کمپرس یخ برای کاهش تورم در محل جراحی استفاده کنید.
• از قطره چشم یا اشک مصنوعی برای رفع خشکی چشم خود استفاده کنید.(از پزشک خود بخواهید نوع خاصی را برای رفع نیازهای خاص شما توصیه کند)
• به دلیل افزایش خطر خونریزی ، از Advil ، Motrin ، Naproxen ، Aleve و آسپیرین نباید استفاده شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *