Client Avatar

سابسیژن روشی موثر در ازبین بردن جای جوش

Subcision سابسیژن به عنوان روش درمانی و جراحی بدون برش زیر جلدی شناخته شده است. اصطلاحی که اولین بار در سال 1995 توسط Orentreich ابداع شد .. سابسیژن، روشی است که در رفع اسکارهای عمیق، چین و چروک، استریا و سلولیت بسیار موثر می باشد. این روش با استفاده از یک سوزن مخصوص انجام می شود که از طریق سوراخ کردن در لایه های زیرین پوست وارد می شود.در ادامه به طور مفصل به این موضوع می پردازیم.

درمان اسکارهای آکنه با سابسیژن

آکنه یا جای جوش، یکی از بیشترین علت مراجعه به کلینیک یا مطب متخصص پوست می باشد. جالب است بدانید اسکار و جای آکنه ، درمان سختری نسبت به خود آکنه دارد. بنابراین انتخاب روش درمان مهم است . زیرا پزشک باید بر اساس نوع و شدت آسیب به بافت از روش مناسب استفاده کند. طبق گزارشات اخیر سابسیژن، روشی بسیار موثر در درمان اسکار های آکنه می باشد.

عکس-سابسیژن
عکس-سابسیژن

سابسیژن چگونه انجام می شود ؟

پوست دارای چندین لایه می باشد برای تاثیر بشتر در لایه های سطحی نیاز به نفوذ در عمق لایه های زیرین می باشد به همین منظور در این روش، پزشک وسیله ای به نام کانولا را به قسمت های سطحی درم پوست وارد می کند ، سپس با عبور از لایه های زیرین، به سطح پوست می رسد. حرکات سوزن باید تکراری و متناوب بشد تا بتواند لایه های زیرین پوست را پاکسازی کند.  بعد از اینکه درمان به اتمام رسید ، کمپرس یخ به مدت 20 دقیقه بر ناحیه درمان قرار می گیرد.

مزایای سابسیژن چیست ؟

  • در این روش، در روش های معمول برای از بین بردن جای جوش و آکنه باید چندین سوراخ با سوزن بر روی پوست ایجاد شود تا کلاژن ها تحریک شده و شروع به تولید سلول های جدید کند . اما در روش سابسیژن این کار را می توان تنها با ایجاد یک انجام داد. بنابراین فرد متحمل درد نمی شود .
  • به دلایل نتاج موثر تعداد جلسات درمان،کم می باشد
  • دوره نقاهت کوتاه بوده و فرد نیاز به استراحت خاصی ندارد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

نتایج سابسیژن

نیاز است تا فرد بعد از 3 ماه از گذشت درمان با سابسیژن به پزشک برای بررسی نتایج مراجعه کند .

آیا سابسیژن عوارض دارد ؟

در برخی روش های درمانی عوارضی مانند التهاب شدید، کبودی و یا عفونت، بعد از درمان مشاهده می شود .در صورتی که در این روش حتی اثری از هایپرتروفی و یا تجمع رنگدانه در پوست، مشاهده نمی شود .

مراقبت های بعد از سابسیژن

  • بعد از سابسیژن از کمپرس یخ برای کاهش تورم استفاده کنید .
  • تا یک هفته از داروهای آنتی بیوتیک که توسط پزشک تجویز شده اند مصرف کنید . این کار از بروز عفونت پیشگیری می کند .
img-3 (2)

دکتر صدیقه نائیجی

دکتر صدیقه نائیجی پس از فارغ التحصیلی از پزشکی عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۲ در رزیدنتی بیماری های پوست و مو دانشگاه ایران پذیرفته شد و به کسب علم در بیماری های پوست و مو پرداخت. همچنین فعالیت گسترده ای در لیزر و جراحی های زیبایی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا