شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال

شستشو بعد از لیزر فرکشنال

شستشو بعد از لیزر فرکشنال

 درمان جای جوش صورت با لیزر فرکشنال امکان پذیر است؟  هزینه لیزر فرکشنال چقدر است؟  لیزر فرکشنال در چه مواردی  کاربرد دارد ؟  آیا می توان از لیزر  فرکشنال برای  ترک های پوست استفاده کرد؟ لیزر  فرکشنال چه نقشی در جوانسازی پوست صورت دارد ؟ پوست نقش مهمی درچهره افراد دارد، خوشبختانه امروزه زیبایی پوست  با روش های جدید امکان پذیر است .

اما بهترین روش  برای جوانی پوست صورت کدام است ؟  در ادامه این مطلب دکتر صدیقه  نائیجی به معرفی یکی از  بهترین و پرکاربرد ترین روش  های  جوانسازی پوست  به نام لیزر فرکشنال می پردازند، با ما همراه باشید .

امروزه روش های درمانی مختلفی وجود دارد،  بسته به نوع درمان بیشتر افراد تمایل به استفاده از روش های غیر تهاجمی دارند، استفاده از لیزر فرکشنال یکی از این روش های غیر تهاجمی است که طرفداران بسیاری دارد. در طی این روش تنها بخشی از پوست  تحت تاثیر و  درمان قرار می گیرد، خاصیت لیزر فرکشنال به گونه ای  است که  همزمان  بر  لایه اپیدرم و درم تاثیر می گذارد .

فیلم جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

روش کار در لیزر فرکشنال چگونه است ؟

در طی این روش درمان  نور لیزر با شعاع  های بسیار  باریک  بر تمام سطح پوست تابانده می شود . این نوع لیزر با هدف قرار دادن  لایه اپیدرم و درم پوست  با اشعه هایی که از خود منتشر می کند  عمل جوانسازی و درمان را برای  افراد انجام می دهند .

در حققیت  با تابیدن  اشعه لیزر عمل تخریب  اپیدرم  و درم پوست  به صورت ستونی انجام می شودئ.  این تخریب سبب  کلاژن سازی و ساخت بافت جدید  می شود .

آیا در طی  درمان با لیزر فرکشنال فرد  دردی را حس می کند ؟

نمی توان گفت این روش کاملا بدون  درد است و عملا فرد هیچگونه دردی را  احساس نمی کند.میزان درد  در این روش بسته به میزان تحمل  فرد دارد . در افرادی که  تحمل درد  در آن ها به نسبت بالاست،  می توان از این روش درمان بدون استفاده از بی حسی  نیز استفاده کرد . دکتر صدیقه نائیجی  برای   کاهش درد ، قبل از شروع این روش درمان از روش های بی حسی برای بیمار استفاده می کنند تا عملا بیمار دردی را احساس نکند .

  مدت زمان انجام لیزر فرکشنال

در صورتی که فرد تصمیم به استفاده از لیزر فرکشنال برای کل صورت  داشته باشد،  زمانی در حدود 30 دقیقه نیاز است، در بیشتر  موارد لیزر فرکشنال همراه  با  رادیوفرکونسی به منظور  بهبود نتیجه  توصیه می شود  در این موارد   این پروسه زمانی در حدود 45 دقیقه نیاز دارد . لازم به ذکر است که  لازم است روند درمان با این روش  در طی چند جلسه انجام شود . در بیشتر موارد  تعداد  جلسات  بین 4-6 جلسه متغیر است .

 فواید لیزر فرکشنال

این روش  به نسبت  سایر روش های درمانی  فواید بسیاری دارد ، اگر بخواهیم  این موارد را لیست کنیم ، می توان موارد زیر  را  بیان کرد:

  • هزینه  این روش به نسبت سایر روش ها مناسب تر است .
  • این روش درمانی به نسبت سایر روش ها عوارضی ندارد .
  • مشاهده نتیجه کار  حتی بعد از جلسه اول درمان
  • دوران بهبودی  فرد  در این روش  بسیار  کوتاه است و فرد می تواند  حداکثر بعد از سه روز فعالیت خود را آغاز کند .
  • کاربرد آسان و  زمان  کوتاه درمان  از دیگر مزایای این روش درمان است .

 کاربرد لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال در موارد بسیار زیادی  کاربرد دارد، یکی از  اصلی ترین  آن ها جوانسازی پوست صورت  و از بین بردن چروک های آن است .  اما می توان  از آن در درمان لک های صورت ، منافذ باز پوست ، ترک های دوران بارداری و  … نیز استفاده کرد .

لیزر فرکشنال در  درمان اسکار های جراحی و  یا جای جوش نیز بسیار موفق عمل می کند .

نکات قابل توجه قبل از لیزر فرکشنال

معمولا  قبل از شروع دوره های درمانی با لیزر فرکشنال ممکن است  پزشک  برخی از دارو  ها  را برای آماده سازی پوست  صورت تجویز کند .  لازم است  تا  این دارو ها مطابق با دستور پزشک  مصرف شوند .

بعد از  لیزر فرکشنال

مسلما بعد از استفاده از این روش  پوست کمی ملتهب می شود .  دکتر  صدیقه نائیجی برای کاهش  تورم و قرمزی پوست به  مراجعین خود پیشنهاد می کند  تا 24 ساعت بعد از لیزر از کمپرس یخ استفاده کنند .  قرمزی بسیار کم  حدود 1 تا 2 هفته  همچنان بر روی پوست باقی می ماند .  برای ترمیم  هر چه سریعتر پوست،  متخصص پوست،  کرم های ترمیم کننده را تجویز می کند  تا روند درمان هر چه سریعتر انجام شود .

شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال
شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال

نتیجه  کار بعد از لیزر فرکشنال

از آنجا که در این روش  نیاز به کلاژن سازی و  بازسازی پوست است  در نتیجه  در بدترین حالت خود،  نیاز به 3-4 ماه  زمان برای مشاهده نتیجه کار  است .

سوالات متداول  در رابطه با لیزر فرکشنال

آیا لیزر فرکشنال  برای درمان چین و  چروک های پوست کاربرد دارد ؟

از آنجا که  چین و چروک های پوست تنها به دلیل  انقباض عضلات  زیر پوستی ایجاد می شود، لیزر فرکشنال  نمی تواند  نتایج خوبی از  خود داشته  باشد .  تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های پوست انتخاب بهتری است .

 آیا  برای درمان  تیرگی دور چشم  و افتادگی پلک  می توان از  لیزر فرکشنال استفاده کرد ؟

لیزر فرکشنال برای تیرگی  های  اطراف چشم و چروک های مختصر در نواحی اطراف آن  می تواند موثر باشد .

شستشوی صورت بعد از لیزر فرکشنال به چه صورت است ؟

تا 24 ساعت بعد از لیزر به هیچ وجه  نباید شستشوی صورت انجام شود. از آنجا که در این روش درمانی یک لایه اپیدرم پوست برداشته می شود  در  نتیجه پوست صورت حساس است  و در صورت نگهداری نادرست ممکن است پوست  دچار التهاب شدید  شود . حتی در  مواقعی  که برای کاهش التهاب  از کمپرس سرد استفاده می شود باید توجه داشته باشید به هیچ وجه رطوبت با پوست شما  تماس نداشته باشد .

تا 7 روز بعد از  لیزر  تنها باید صورت خود را با آب بشویید و از مواد پاک کننده پوست استفاده نشود .

درمان  لک با لیزر فرکشنال امکان پذیر است ؟

برای از بین بردن خال های پوست لیزر فرکشنال انتخاب خوبی نیست،  اما می توان از این روش درمان برای  پاکسازی پوست، درمان  کک ومک و  کوچک کردن روزنه های پوست نیز استفاده کرد .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید .

آیا استفاده از لیزر فرکشنال عوارضی هم دارد ؟

عوارض  در این روش بسیار ناچیز است،   درصورتی که  این روش درمان زیر نظر پزشک متخصص و  با  استفاده از ابزار ها و تجهیزات نوین انجام شود،   عملا  عوارضی مشاهده نمی گردد .  تنها در موارد محدود   در صورتی که  لک ها  و یا اسکار های پوست عمیق  باشند ،  برای از بین بردن آن ها  نیاز  به  استفاده از قدرت بالای  دستگاه است که این قدرت بالا  احتمال بروز  لک ها  بعد از درمان را بیشتر می کند  البته باید گفت،  این لک ها  بعد از یک تا دو ماه  خود  به خود برطرف می شوند .

تعداد  جلسات لیزر چقدر است ؟

تعداد جلسات  در افراد مختلف متفاوت است،   اما  تعداد این جلسات همانطور که در ابتداد هم گفته  شد،  بین 4 تا 6 جلسه است.  تعداد جلسات توسط متخصص، بعد  از  مشاهده نتیجه کار تعیین می شود .

آیا  استفاده از لیزر فرکشنال برای همه  افراد  ممکن است ؟

تا جای ممکن  خانم های باردار و  یا افرادی  که حساسیت به نور دارند  و یا دچار برخی بدخیمی  ها و عفونت هستند  ،  لیزر درمانی توصیه نمی شود .  معمولا بعد از ویزیت توسط متخصص پوست ،  بهترین گزینه درمانی با توجه به شرایط شما انتخاب می شود .

 کلام آخر

در آخر می توان گفت،  پوست جوان و زیبا  ارزوی هر فردی است، برای داشتن  پوستی صاف و عاری از هر گونه  لک ، لیزر  فرکشنال انتخاب خوبی است.  خاصیت این لیزر به گونه است که با  حداقل تهاجم درمان را برای بیمار انجام می دهد .  بنا به شرایط افراد  ممکن است  هر کدام از روش  های لیزر درمانی انتخاب شود. دکتر صدیقه نائیجی بعد از مشاوره  و معاینه بیمار بهترین گزینه درمانی را انتخاب می کنند .

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *