معایب کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو چندان زیاد و ناخوشایند نخواهد بود، امروزه با پیشرفت‌های چشمگیری که در حوزه پزشکی و زیبایی به وجود آمده است تکنیک‌های به‌روزتری در خصوص کاشت ابرو به وجود آمده است که علاوه بر آن که معایب کاشت ابرو را کاهش داده است؛ بلکه دوره نقاهت را نیز برای متقاضیان کوتاه‌تر کرده است. تمامی عمل‌های جراحی اعم از زیبایی و درمانی دارای عارضه‌های مختص به خود هستند که با انجام برخی از مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و رعایت نکاتی که پزشک توصیه می‌کند می‌توان به راحتی آن‌ها را کاهش داد. عوارض کاشت ابرو کدام‌اند؟ آیا کاشت ابرو عوارض خطرناکی دارد؟ در ادامه قصد داریم شما را به صورت کامل با معایب کاشت ابرو آشنا کنیم.

عوارض کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو عوارض خطرناکی دارد؟

امروزه تمامی پزشکان کاشت ابرو را به عنوان یک جراحی کم تهاجمی و کم خطر می‌شناسند. این در حالی است که این جراحی مانند جراحی‌های دیگر زیبایی دارای معایب مختص به خود می‌باشند. در ادامه شما را به صورت کامل با معایب کاشت ابرو آشنا کرده‌ایم:

 • قرمزی و التهاب پوست

بروز عارضه قرمزی و داشتن التهاب در ناحیه‌های متنوع پوست تا حدود 3 الی 4 روز بعد از جراحی کاملاً طبیعی خواهد بود. این عارضه به دلیل زخم‌هایی که در فرایند کاشت ایجاد می‌شود به وجود می‌آید. از دیگر عوارض کاشت ابرو می‌توان به بروز جوش و لک در نواحی کاشت اشاره کرد که این عارضه نیز طبیعی می‌باشد و نیازی به درمان دارویی نخواهد داشت و بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.

 • احساس درد

از دیگر عارضه‌های طبیعی کاشت ابرو می‌توان به احساس درد اشاره کرد. با از بین رفتن اثر داروهای بی حسی متقاضی با کمی احساس درد روبه‌رو خواهد شد. پزشک برای کاهش این درد به سراغ تجویز مسکن‌های آرام بخش خواهد رفت، با مصرف به موقع این داروها احساس درد در ناحیه برداشت و کاشت از بین خواهد رفت.

 • داشتن تفاوت رنگی در میان موهای کاشته شده و موهای طبیعی ابرو

یکی از اصلی‌ترین عوارض کاشت ابرو می‌توان به تفاوت در رنگ ابرو و موهای پیوند داده شده اشاره کرد. حتی با گذشت چند سال و طبیعی شدن روند رشد و خواب ابرو بعد از کاشت باز هم تفاوت جزئی در خصوص رنگ موهای طبیعی ابرو و موهای پیوند داده شده وجود دارد. البته نگران این تفاوت رنگ نباشید، زیرا زیاد واضح نمی‌باشد.

 • تورم بعد از کاشت ابرو

یکی از معایب کاشت ابرو می‌توان به بروز تورم بعد از کاشت اشاره کرد. این عارضه از دیگر عارضه‌های طبیعی این جراحی بوده که به صورت خود به خودی بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. در صورتی که متقاضی با تورم چشمان خود مواجه شد و بعد از 24 ساعت از کاشت این تورم کاهش پیدا نکرد بهتر است در اسرع وقت به سراغ بهترین متخصص پوست و مو در قم خود برود.

 • خارش ناحیه کاشت یا برداشت ابرو

خارش در ناحیه کاشت و حتی ناحیه برداشت یک امر کاملاً طبیعی می‌باشد و در حقیقت داشتن این عارضه نشانهٔ بهبود زخم‌ها و ترمیم پوستی می‌باشد. به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که محل برداشت و یا کاشت با خارش روبه‌رو شد به هیچ عنوان پوست خود را نخارانید و تا حد امکان تا خوب شدن کامل پوست تحمل داشته باشید. در صورتی که خارش به قدری شدید است که تحمل آن برای شما سخت شده است بهتر است با مشورت پزشک به سراغ استفاده از پمادها و داروهای ضد خارش بروید. به هیچ عنوان خودسرانه و یا با توصیه دوستان خود به سراغ استفاده از پماد و داروهای تجویز نشده نروید. تنها در صورتی که پزشک برای کنترل خارش شما پماد ضد خارش را تجویز کرد باید با برنامه ریزی از آن استفاده کنید و در هنگام استفاده از آن دستانتان باید تمیز باشد.

 •  پوسته‌پوسته شدن ناحیه کاشت ابرو

در برخی از موارد دیده شده است که برخی از متقاضیان با عارضه پوسته‌پوسته شدن ناحیه کاشت ابرو مواجه شده‌اند. به زبان ساده‌تر برخی از افراد 2 روز بعد از کاشت ابرو ممکن است در اطراف فولیکول‌های تازه کاشته شده پوسته‌پوسته شدن را مشاهده کنند که مانند حالت شوره خواهد بود. بروز این عارضه کاملاً طبیعی بوده و حدود 5 الی 10 روز بعد از کشت به صورت خود به خود از بین خواهد رفت. در صورت مواجه با این عارضه به هیچ عنوان به آن دست نزنید و از کندن پوسته‌ها خودداری کنید، زیرا با کندن آن‌ها تنها باعث بروز زخم و حتی خون ریزی در محل کاشت خواهید شد.

در صورتی که با این نوع از عارضه از کاشت ابرو روبه‌رو شدید و این عارضه به شما احساس ناخوشایندی در خصوص صورت می‌دهد و قصد دارید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن است از بین ببرید می‌توانید به سراغ استفاده از ژل آلوئه ورا بروید. به این صورت که شما بعد از شستن کامل صورت خود و پاک کردن آلودگی‌های متنوع از صورت باید مقدار بسیار کمی از آلوئه ورای تازه را بر روی پوسته‌های ناحیه کاشت بمالید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • التهاب فولیکول‌های مو در محل کاشت

از دیگر معایب کاشت ابرو می‌توان به التهاب فولیکول‌ها اشاره کرد. التهاب و تورم فولیکول‌های محل کاشت به نام فولیکولیت نیز شناخته می‌شوند. فولیکولیت به همراه عارضه‌هایی اعم از آکنه و جوش بروی پیدا می‌کند. برای کاهش این دسته از عوارض کاشت ابرو می‌توانید روزی 3 بار به سراغ استفاده از پمادهای آنتی‌بیوتیک بروید. علاوه بر این موضوع شما می‌توانید با استفاده از قرار دادن پارچه‌ای مرطوب و تمیز به مدت 15 دقیقه التهاب آن را کاهش دهید.

 • ریزش ابروها

از دیگر عوارض کاشت ابرو می‌توان به ریزش ابرو اشاره کرد. معمولاً بعد از گذشت 2 هفته ریزش موهای کاشته شده شروع خواهد شد. در این حالت شما با ریزش قسمتی از موهای کاشته شده روبه‌رو خواهید شد که این امر کاملاً طبیعی می‌باشد و بهتر است نگرانی زیادی نداشته باشید.

 • رشد نامنظم ابروها

یکی از معایب کاشت ابرو رشد نامنظم ابروها و داشتن ظاهر نامرتب آن می‌باشد. این عارضه هم کاملاً طبیعی است.

 • رشد کم ابروها

از دیگر مواردی که می‌توان در این لیست قرار داد رشد کم ابروها بعد از کاشت ابرو می‌باشد که باعث بروز ناامیدی در فرد می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید جا به جا شدن گرافت‌ها یک نوع شوک به شمار می‌رود که می‌تواند باعث ورود آن‌ها به فاز استراحت شود و هیچ رشدی نداشته باشند.

 • بی حسی در ناحیه اهدا و کاشت

یکی از عارضه‌های داروهای بی حسی موضعی در فرایند کاشت ابرو می‌توان به احساس بی حسی در ناحیه اهدا و برداشت فولیکول اشاره کرد. معمولاً متقاضی تا چند روز بعد از کاشت بی حس خواهد بود و بعد از آن این بی حسی به صورت کامل از بین خواهد رفت. در نتیجه بهتر است نگران این عارضه نباشید؛ زیرا با از بین رفتن اثر داروهای بی حسی شرایط بی حسی عادی خواهد شد.

 • بروز عفونت

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عوارض کاشت ابرو که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت بروز عفونت بعد از کاشت می‌باشد. عفونت بعد از کاشت ابرو می‌تواند سلامتی متقاضی را تهدید کند. معمولاً پزشکان بعد از کاشت ابرو برای جلوگیری از این عارضه به سراغ تجویز آنتی‌بیوتیک می‌روند. معمولاً استفاده از آنتی‌بیوتیک به مدت 3 روز می‌تواند این عارضه را از بین ببرد. البته توجه داشته باشید این عارضه بسیار نادر است و برای تمامی افراد بروز پیدا نمی‌کند.

نتیجه گیری

عوارض کاشت ابرو تماماً احتمالی هستند و ممکن است برای تمامی افراد این معایب به وجود نیاید. معایب کاشت ابرو ممکن است در برخی از افراد مشاهده شود و در برخی تعداد بسیار محدودی از این عارضه‌ها با شدت بسیار کم دیده شود. در نتیجه شما با کاشت ابرو تمامی این عارضه‌ها را تجربه نخواهید کرد. به این نکته توجه داشته باشید تمامی این عارضه‌ها با رعایت نکات بعد از کاشت ابرو به راحتی از بین خواهند رفت و سلامتی فرد را تهدید نمی‌کنند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *