لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال co2 برای جای جوش

لیزر فرکشنال 

آیا از جای جوش در صورت خود رنج می برید؟ آیا پس از زایمان ترک های پوستی شما موجب کاهش اعتماد به نفستان شده است؟ آیا در مورد لیزر co2 فرکشنال، اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید لیزر co2 فرکشنال چه کاربردهایی دارد؟ لیزر co2 فرکشنال، یک متد جدید پزشکی، در رفع مشکلات پوستی و جوانسازی پوست است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه ی کار این دستگاه و تاثیرات آن آشنا کنیم.

لیزر فرکشنال
لیزر فرکشنال

لیزر co2 فرکشنال چیست؟

لیزر co2 فرکشنال، یک دستگاه درمانی پزشکی است که برندهای مختلف خارجی به تولید آن می پردازند. لیزرهای فرکشنال برخلاف لیزرهای گذشته دارای عوارض بسیار پایینی است و روند درمان با این لیزرها بسیار سریع تر، دقیق تر، بهتر انجام می شود.

از این لیزر برای برطرف کردن برخی مشکلات پوستی استفاده می شود. به طور قطع می توان بیان کرد که بهترین و دقیق ترین دستگاه برای برطرف کردن جای جوش و کک و مک، بدون به وجود اومدن اسکار، دستگاه co2 فرکشنال می باشد. یکی از قابلیت هایی که به دستگاه اضافه شده است اسکنر است که موجب می شود التهاب و عوارض ناشی از لیزر را به حداقل برسانیم. برای درمان مشکل پوستی خود حتما به بهترین پزشک متخصص شهر خود مراجعه کنید.

نحوه ی کار لیزرهای فرکشنال

یکی از تکنیک های جدید در پزشکی، برای جوانسازی و برطرف مشکلات پوستی استفاده از لیزرهای فرکشنال می باشد.عوارض این لیزرها بسیار کمتر از لیزرهای قدیمی است و نتیجه بخشی در این لیزرها خیلی سریع تر و قابل مشاهده است. لیزر فرکشنال co2 با طول موج 10600 نانومتر با مکانیسم صدمه ی حرارتی کنترل شده جهت زیبا سازی پوست استفاده می شود. لیزر فرکشنال دارای اشعه و گرمایی است که، به هزاران قسمت میکروسکوپی تقسیم شده است که با تابوندن آن به سطح پوست یک گرمای خفیفی به پوست داده می شود.

این گرما موجب سوختگی و زخم در سطح پوست نمی شود و تنها موجب تخریب سول ها می شود. کلاژن سازی باعث جوانسازی پوست می گردد و بافت سالم و جدید شکل میگیرد. پس می توان گفت: مکانیسم کلی الیزر فرکشنال بر مبنای تخریب و بازسازی مجدد پوست می باشد.
برای انجا م لیزر فرکشنال می توان تمامی پوست صورت را به وسیله ی لیزر فرکشنال سوزاند و منتظر بازسازی پوست ماند. اما محققان دریافته اند که زمانی که تنها بخشی از صورت با لیزر فرکشنال سوزانده می شود پوست بهتر بازسازی می شود، به همین دلیل در طی فرآیند انجام لیزر فرکشنال تنها تا 15% تا 20% ازسطح پوست سوزانده می شود در حقیقت این لیزر به صورت ستون های بسیار ریز در حد میکرون وارد پوست می شود و باعث گرم شدن پوست و در نهایت تحریک کلاژن سازی پوست می شود.

 

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

ی مش13 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکس، 

جوانسازی پوست

برای انجام عمل جوانسازی پوست ، راهای مختلفی وجود دارد که به طور کلی می توان آنها را به 3 دسته تقسیم کرد :
1. دسته ی اول روش های شیمیایی که شامل مواد دارویی هم می شدند.
2. دسته ی دوم روش های تزریقی مثل تزریق بوتاکس و تزریق فیلر
3. دسته ی سوم روش های لیزری و شبه لیزری مانند لیزر فرکشنال ، آی اف فرکشنال و هایفو

کابرد لیزر فرکشنال co2

برای انجام لیزر فرکشنال دو فاز درمانی وجود دارد:
1.فاز جوانسازی:
• درمان اسکارهای سوختگی
• درمان جای جوش
• درمان کک و مک
• ترک های پوستی که به دنبال بارداری برای خانم ها ایجاد شده
• یا ترک ها ی پوستی ناشی از کاهش و افزایش وزن متناوب
2. فاز جراحی:
• برداشتن انواع زوائد پوستی
• منگوله های پوستی
• خال های گوشتی
• برطرف کردن جای بخیه زایمان
• برطرف کردن جای جراحی
• برطرف کردن جای زخم و بریدگی ها

مزایای لیزر فرکشنال co2

• برطرف کردن جای جوش و کک و مک بدون به وجود آمدن اسکار
• از بین بردن کامل منافذ باز پوست
• از بین بردن لک هایی پوستی که در اثر افزایش سن یا نور آفتاب به وجود آمده است
• بسیار سریع و دقیق عمل می کند
• چروک های کم عمق از بین می رود . چروک های عمیق، کم عمق می شود
• موجب سفتی پوست می شود
• موجب جوانسازی، شفافیت و قوام پوست می شود

هزینه لیزر فرکشنال

هزینه های لیزر فرکشنال، به تعداد جلسات مورد نیاز و همچنین لیزر مورد استفاده شما، بستگی دارد. این دو معیار برای سنجش هزینه موجب می شود که در جاهای مختلف، قیمت ها متفاوت باشند و حتی با اختلاف دو برابر از هم ارائه شوند.

سوالات متداول

آیا روند درمان به وسیله ی لیزر فرکشنال دردناک است؟
خیر معمولا قبل از انجام لیزر به وسیله ی کرم های بی حس کننده بر روی پوست شما استفاده می شود این کرم برای نیم تا یک ساعت روی پوست شما قرار دارد باعث می شود سطح پوست کاملا بی حس شود و موجب می شود شما درد را اصلا احساس نکنید.
بعد از انجام لیزر فرکشنال، آیا قادر به انجام کارهای روزانه خود هستیم؟ پوست ما در چه حالتی است؟
بله. شما قادر به انجام فعالیت های روزانه خود هستید اما احتیاج به مراقبت هایی دارد مثلا حتما از ضد آفتاب استفاب کنید. بعد از انجام لیزر فرکشنال، پوست شما 3 تا 5 روز قرمز می شود. پس از آن یک پوست ریزی مختصری دارید و در نهایت پوستی زیبا و شفاف ظاهر می شود.
چه زمانی پس از جراحی می توانیم برای از بین بردن جای بخیه از روش لیزر فرکشنال استفاده کنیم ؟
زمانی که مدتی از جراحی گذشت و قرمزی اسکارهای جراحی از بین رفت بیمار را کاندید انجام لیزر فرکشنال می کنیم.
تعداد جلسات لیزر فرکشنال به چه صورت است؟
تعداد جلسات لیزر فرکشنال بسنگی به میزان و عمق صدمه ی پوستی شما دارد. تعداد جلسات جوانسازی با تعدتد جلسات از بین بردن پوست های زاید متفاوت است و به تشخیص پزشک بستگی دارد. برای گرفتن نتیجه ی بهتر از این لیزر نیاز هست تا جلسات به صورت مکرر تکرار شوند.
فاصله ی زمانی بین لیزرها چه مدت است؟
فواصل زمانی برای درمان از طریق لیزر فرکشنال تقریبا بین 28 تا 30 روز می باشد.

به لطف رشد و پیشرفت فناوری درحال حاضر می توان جراحات پوستی و صدمات وارد شده در پوست بدن یا صورت را ترمیم کرد. عواملی مانند جراحی یا زایمان که موجب تغییر بافت پوست شما می شود قابل التیام است و دیگر موجب کاهش اعتماد به نفس شما نمی گردد. شما می توانید با این روش های درمانی تایید شده توسط پزشکان، مشکلات پوستی خود را برطرف کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *