Client Avatar

لیزر موهای زائد در ساوه

لیزر موهای زائد

بسیاری از افراد از موهای زائد صورت و سایر نواحی بدن، ناراضی هستند و به دنبال راهی می گردند تا از شر آن ها رهایی پیدا کنند. گزینه های مختلفی مانند استفاده از تیغ، اپیلاسیون و یا کرم های موبر وجود دارد، اما همگی موقتی بوده و مجدد شاهد رشد مو خواهیم بود.

لیزر موهای زائد ، از جمله روش ها با کمترین میزان تهاجم است که در آن، اشعه نوری مستقیما به فولیکول های مو تابیده می شود. پیگمان ها (رنگدانه های) مو، نور را جذب می کنند و این کار باعث می شود فولیکول آسیب ببیند، بی آن که آسیبی به سطح پوست وارد شود.

لیزر موهای زائد، به برداشته شدن و کند ساختن روند رشد موها کمک می کند، اما نه به طور دائم.

دلایل انجام لیزر موهای زائد

خانم ها و آقایانی که از رشد موهای زائد در صورت و یا سایر قسمت های بدن ناراضی هستند، می توانند از مزایای لیزر موهای زائد بهره مند شوند.

رنگدانه های مو (نه رنگدانه های پوست) باید جذب نور شوند. بنابراین، در صورتی که تفاوت میان رنگدانه های پوست و مو وجود داشته باشد، لیزر مو زائد نتیجه ای بهتری را به همراه خواهد داشت.

هر چه رنگ مو روشن تر باشد، اثر بخشی لیزر کمتر خواهد شد.

عکس-لیزر-ولاکس
عکس-لیزر-ولاکس

چه قسمت هایی از بدن را می توان لیزرموهای زائد انجام داد ؟

نواحی که امکان انجام لیزر موهای زائد وجود دارد، عبارتند از:

 • زیر بغل و یا بازوها
 • پشت بدن
 • خط بیکینی
 • قفسه سینه
 • صورت از جمله چانه و بالای لب
 • پاها
 • گردن
 • شانه ها

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

 • بهتر است موهای ناحیه مورد نظر، دوازده تا بیست و چهار ساعت قبل، شیو شوند.
 • از تماس با نور خورشید، از چند هفته قبل باید خودداری شود.
 • پیلینگ شیمایی و یا لیزر، به منظور برداشتن هر گونه بافت مرده از روی پوست نباید انجام شود.
 • هیچ گونه کرم، مرطوب کننده و یا عطر نباید بر روی ناحیه درمان زده شود.

توجه داشته باشید، در صورتی که در ناحیه مورد نظر زخم و یا جوشی وجود داشته باشد، لیزر انجام نمی شود.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

بسته به نوع پوست و موی ناحیه مورد نظر، فاصله هر جلسه لیزر در حدود چهار تا شش هفته می باشد. این مورد را در نظر داشته باشید که میزان رشد در ناحیه از بدن متفاوت است و ریزش مو به این بستگی دارد که فولیکول در زمان درمان، در چه مرحله ای است.

با این حال، می توان گفت که حداقل ده جلسه درمان جهت رسیدن به نتایج دائمی تر نیاز می باشد.

یکی از مهم ترین مزایای لیزر این است که کاملا بدون درد است و تنها ممکن است در نواحی که حساس ترند، فرد احساس سوزش بیشتری داشته باشد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

نحوه انجام لیزر موهای زائد

پیش از انجام لیزر، ابتدا ناحیه درمان توسط تکنسین تمیز می شود. درصورتی که ناحیه مورد نظر حساسیت بیشتری داشته باشد، می توان بر روی ناحیه ژل بی حس کننده زد. در طول لیزر، چه بیمار و چه تکنسین باید عینک مخصوص به چشم بزنند تا از بروز آسیب های چشمی ناشی از اشعه لیزر پیشگیری شود.

روند درمان به این صورت است که اشعه نوری، به ناحیه مورد نظر تابیده می شود. هر چه وسعت ناحیه درمان بیشتر باشد، مدت زمان تابش لیزر نیز باید بیشتر باشد.

نکته مهم در خصوص لیزر موهای زائد این است که این روش، موهای سفید را بر نمی دارد. چرا که موهای سفید فاقد ملانین هستند و لیزر تاثیری بر موهای فاقد رنگدانه ندارد.

مراقبت هایی بعد از لیزر موهای زائد 

 • این گونه می توان گفت که دوره نقاهت لیزر موهای زائد بسیار کوتاه است و بیمار بعد از پایان لیزر و بازگشت به منزل، هیچ گونه محدودیتی در انجام کارها و فعالیت های خود نخواهد داشت.
 • احتمال مشاهده کمی تورم و یا قرمزی در ناحیه مورد نظر وجود دارد، که البته برای کاهش چنین مواردی، کرم هایی از سوی پزشک برای بیمار در نظر گرفته می شود که باید بلافاصله بعد از لیزر، بر روی پوست زده شوند. استفاده از کمپرس یخ نیز می تواند از شدت تورم کم کند.
 • توصیه می شود بعد از لیزر، حرارتی به پوست ناحیه مورد نظر وارد نشود. به همین خاطر، گرفتن آفتاب و یا سولاریوم تا چند هفته بعد از لیزر، منوع می باشد.
 • همان طور که استفاده از ضد آفتاب قبل از لیزر مهم است، بعد از آن نیز اهمیت دارد. این کار از بروز آسیب های پوستی پیشگیری می کند.
 • در صورت مشاهده علائمی از حساسیت، حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

اشعه ای که در این روش ساطع می شود، متفاوت از اشعه ایکس است و جالب است بدانید که این اشعه هرگز به قسمت های عمقی پوست نمی رسد و آسیبی به DNA سلول ها وارد نخواهد شد. به همین خاطر، احتمال ابتلا به سرطان نیز از بین خواهد رفت.

در خصوص لیزر موهای زائد در دوران بارداری باید بگوییم، از آن جایی که این دوران با تغییرات هورمونی همراه است، توصیه می شود لیزر موهای زائد به بعد از بارداری موکول شود.

نتایج لیزر موهای زائد

بسیاری از افراد، بعد از یک جلسه لیزر، متوجه کاهش تعداد مو در ناحیه مورد نظر خواهند شد. اما ممکن است بعد از گذشت یک تا دو هفته از لیزر، میزان رشد مو در ناحیه بیشتر شود. آن هم به این دلیل که، اشعه به تمام فولیکول ها به یک اندازه نمی رسد.

در بیشتر موارد، شاهد کاهش 20 تا 25 درصدی رشد موها در ناحیه درمان، طی یک هفته اول خواهیم بود. بعد از آن، مشخص می شود که چه تعداد جلسه لیزر جهت رسیدن به نتایج مطلوب تر نیاز می باشد.

هزینه لیزر موهای زائد

در خصوص هزینه لیزر موهای زائد باید بگوییم که، عواملی مانند:

 • مهارت تکنسین و پزشک
 • وسعت و اندازه ناحیه مورد نظر
 • تعداد جلسات لیزر

بر هزینه کلی این روند تاثیر می گذارند.

از آن جایی که لیزر موهای زائد، روش انتخابی است، شامل هزینه های بیمه نخواهد شد.

img-3 (2)

دکتر صدیقه نائیجی

دکتر صدیقه نائیجی پس از فارغ التحصیلی از پزشکی عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۲ در رزیدنتی بیماری های پوست و مو دانشگاه ایران پذیرفته شد و به کسب علم در بیماری های پوست و مو پرداخت. همچنین فعالیت گسترده ای در لیزر و جراحی های زیبایی داشت.

2 پاسخ
 1. سلام، وقتتون بخیر…
  برای آقایون هم، وقت برای لیزر موهای زائد میذارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا