لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

افزایش سن یک فرآیند طبیعی است که با گذشت زمان برای هر موجودی اتفاق می افتد. اما مساله ی گذشت زمان و رسیدن به پیری، برای اغلب افراد ناخوشایند است. پیری یک روند فیزیولوژیک در فرد است که اولین نشانه های خود را در صورت فرد مشخص می کند. این مساله در آقایان و خانم ها مشترک است، اما طبیعتا خانم ها نسبت به آن حساس ترند. ما در این مقاله سعی داریم روش های موثری را به شما معرفی کنیم که این روند را کندتر سازد و احساس بهتری نسبت به ظاهر خودتان داشته باشید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

نشانه های پیری و افتادگی پوست از سنین سی سالگی آغاز می شود و پس از آن به مرور این  نشانه ها واضح تر و عمیق تر می گردند.

به طور کلی پزشکان صورت را به سه بخش تقسیم می کنند :

 1. یک سوم فوقانی صورت: از قسمت ابرو به بالا
 2. یک سوم میانی صورت: از قسمت چشم تا گوشه دهان
 3. یک سوم تحتانی صورت: از قسمت گوشه دهان تا چانه

یکی از علائم بالا رفتن سن، افتادگی در قسمت های یک سوم فوقانی یا یک سوم میانی صورت است. برای درمان این افتادگی ها کارهای مختلفی مانند: تزریق چربی، تزریق ژل، استفاده از نخ های لیفت صورت و… می توان انجام داد.

لیفت صورت با نخ، یک روش جوانسازی برای بافت های پوستی افتاده است به این صورت که با استفاده از نخ برای افتادگی صورت به ویژه قسمت تحتانی استفاده می شود. علاوه براین نواحی، از نخ برای لیفت ناحیه ی ابرو و گردن نیز استفاده می شود. به وسیله این نخ ها پوست صورت و گردن کشیده می شود. لیفت با نخ را می توان یک روش مناسب با کمترین عوارض برای جایگزین جراحی دانست.

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ

روش های مختلف جوانسازی و لیف صورت

برای انجام لیفت صورت و برطرف کردن افتادگی های پوست روش های مختلفی وجود دارد که ما در اینجا پرطرفدارترین روش ها را به اختصار ذکر می کنیم:

لیفت صورت با نخ

یکی از روش های محبوب برای برطرف کردن افتادگی و پیری پوست لیفت صورت به وسیله ی نخ است. این کار یک عمل زیبایی سرپایی است بدین صورت که نخ درقسمت درم پوست جاگذاری می شود. ضخامت درم در پوست صورت درنواحی مختلف متفاوت است.

به طور مثال در پوست اطراف چشم ضخامت درم 2 میلیمتر و در نواحی گونه و … 4 میلیمتر است، پس می توان گفت ضخامت درم در صورت بین 2 تا 4 میلیمتر متغیر است. لیفت صورت با  نخ، جراحی سرپایی است که با استفاده از نخ های پلی دی اکسینان تولید کشور کره هستند انجام می شود. نخ های لیفت صورت به دو دسته تقسیم می شوند که فید بک های مثبت و قابل قبولی از این نخ ها بدست آمده است:

نخ های لیفت معمولی

زمانی که شما به وسیله ی سوزن یک نخ در صورت جاگذاری می کنید، قسمت مورد نظر تخریب می شود و سلول های صورت شروع به بازسازی اون قسمت می کنند. افزایش سلول های بازسازی در صورت موجب افزایش فعالیت سلول های خونرسانی به مغز میشود و افزایش این دو مکانیزم باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می گردد.

نخ های لیفت خاردار

نوع دیگری از نخ ها، نخ های لیفت خاردار دارند و شباهت زیادی به تیغ ماهی دارند. این نخ ها علاوه براینکه خاصیت نخ های اول را دارند خاصیت کشش و لیفتینگ را نیز دارند. زمانی که این نخ ها در خط خنده، نواحی خط فکی و گونه جاگذاری میکنیم باعث کشش دراین قسمت ها را می شویم. با توجه به ویژگی خاردار بودنش موجب می شود پوست را در ناحیه درم نگه دارد و افتادگی که در پوست اتفاق افتاده است را تا حدود زیادی برطرف می کند.

کاربرد این نخ ها بسته به کیس و بیمار، متفاوت است. برخی از این نخ ها خاصیت پرکنندگی دارند که برای قسمت های مختلف صورت استفاده می شود. از این نخ ها، برای برطرف کردن قسمت های پنجه کلاغی اطراف چشم، برای برطرف کردن مشکلات زیر چشم و پرکنندگی خط لبخند و غبغب و گردن استفاده می شود.

لیفت صورت با آندوسکوپی

لیفت صورت به روش اندوسکوپی نیزامکان پذیراست. انجام این روش به این شکل است که در ابتدا برش هایی در قسمت هایی از سر ایجاد می شود و سپس با روش اندوسکوپی لیفت صورت را انجام میدهیم. درهنگام لیفت، بافت پوست به استخوان سر فیکس می شوند و ماندگاری بالایی در این نوع لیفت وجود دارد.

به دلیل اینکه برش کوچکتر است به تبع دوران نقاهت نیز کوتاه تر می شود. درضمن جراحی لیفت با اندوسکوپی روشی است که نواحی که جراحی می کنیم را می توانیم مشاهده کنیم پس آسیب و عارضه ی کمتری در این جراحی وجود دارد. میزان آسیب به رگ های حسی و حرکتی خیلی خیلی پایین است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید .

لیفت صورت با جراحی

یکی از مهم ترین مزایایی که لیفت صورت با جراحی دارد، ماندگاری بالای آن است. پس به طور کلی می توان گفت: جراحی عوارض خاص خود را دارد اما ماندگاری جراحی بیشتر است. ماندگاری لیفت با نخ کمتر است اما می توان گفت که این روش بدون عوارض می باشد.

اگر این جراحی به درستی و دقیق انجام شود به شدت می تواند روند پیری را به تعویق بیاندازد، این جراحی های زیبایی مختص خانوم ها نیست و آقایان هم داوطلب انجام چنین عمل های زیبایی هستند جراحی زیبایی یکی از ماندگارترین شیوه های زیبایی برای پوست است.

چه افرادی مناسب انجام لیفت صورت با نخ هستند

این روش یکی از روش های مناسب برای جوانسازی است که مورد تایید اکثر پزشکان متخصص زیبایی و پوست است. و هیچ گونه عارضه ای هم ندارد. اصولا لیفت صورت با نخ پس از سی سالگی آغاز می شود، چرا که افتادگی پوست و کاهش فرآیند کلاژن سازی از این سن شروع می شود، در برخی موارد حتی می توانیم برای پیشگیری از افتادگی پوست، لیفت با نخ را انجام دهیم.

افرادی که افتادگی های متوسط دارند و پوست صورتشان هنوز شل نشده می توانند کیس مناسبی برای لیفت صورت باشند. برای کسانی که پوست شلی دارند لیفت با نخ مناسب نیست و گزینه جراحی برای برای آنها نتیجه بخش تر است.

موارد کاربرد لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از روش های مناسب  تقریبا بدون هیچ عوارضی است که برای برطرف کردن مشکلاتی که با گذشت زمان و باا رفتن سن ایجاد می شود استفاده می گردد. مواردی که می توان از لیفت صورت با نخ استفاده کرد

 • از بین بردن چین چروک گردن
 • لیفت افتادگی صورت
 • از بین بردن غبغب
 • برطرف کردن چین و چروک های پیشانی
 • برطرف کردن چین و چروک های دور چشم
 • بهسازی پوست و جوانسازی پوست

ماندگاری لیفت صورت با نخ

ماندگاری لیفت صورت با نخ، بستگی به نوع آب و هوا و خود فرد دارد. برای افرادی که در محیط های گرم زندگی می کنند، ماندگاری کمتری دارد و هر چقدر مناطق سردتر باشد ماندگاری،بیشتر است. ماندگاری نخ های لیفت، بین افراد مختلف از یک تا سه سال متفاوت است.

آیا لیفت صورت با نخ عوارضی هم دارد؟

اگر نحوه ی کار، توسط پزشک متخصص درست و دقیق انجام شود و نخ های مناسب استفاده شود معمولا عوارضی ایجاد نمی کند. اما زمانی که این کار توسط افراد غیرمتخصص انجام شود و یا بهداشت در حین کار رعایت نشود، ممکن از عوارضی چون :

 • حرکت کردن نخ در صورت
 • عفونت
 • زخم شدن جای لیفت شده در صورت

پس این مساله بسیار مهم است که این کار را توسط بهترین پزشک و متخصص پوست و مو در شهرتان و در محیطی بهداشتی انجام دهید.

سوالات متداول

یکی از سوالات متداول بیماران و نگرانی آن ها برای انتخاب این روش درمانی این است که آیا ما بعد از جراحی درد داریم؟

خیر معمولا عمل های جراحی صورت آنچنان درد ندارند و مشکلی جهت انجام فعالیت های روزمره برای بیمار ایجاد نمی کند.

روند پیری پوست ما از چه سنی آغاز می شود؟

روند کاهش کلاژن سازی از سی سالگی آغاز می شود و پس از آن به مرور کمتر می شود تا جایی که بعد از 65 سالگی کلاژن سازی خاصی اتفاق نمی افتد و فرد برای درمان افتادگی پوست روش های جراحی را انتخاب کند.

در چه سنی درمان افتادگی های پوست صورت خود را آغاز کنیم؟

برخی بر این باورند که عمل های جراحی پلاستیک خود را موکول کنند به سنین پیری و پس از 60 سالگی انجام دهند. این یک تصور غلط عامیانه است. بر اساس تکنیک های جوانسازی سنین 30 تا 50 سال بر اساس شدت افتادگی و نیاز فرد به جراحی و یا لیفت متفاوت است.

در انتها

برای انجام عمل های زیبایی و تزریقات ترمیم کننده ی پوست صورت، حتما تحقیق لازم را انجام دهید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. به متخصص پوست مراجعه کنید و از او نمونه کار بخواهید. بهترین انتخاب را داشته باشید و با دیدن چهره ی خود در آینه حس خوشحالی و اعتماد به نفس را دریافت کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *