کاشت ابرو در قم

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو شامل چه مواردی است؟ پس از کاشت ابرو چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ مراقبت های بعد از کاشت ابرو چه اهمیتی خواهند داشت و رعایت کردن آن‌ها چه ضرورتی دارد؟ آیا تغذیه و استراحت بعد از کاشت ابرو تاثیری در نتیجه نهایی این عمل زیبایی خواهد داشت؟

در این مقاله به مراقبت های بعد از کاشت ابرو پرداخته‌ایم تا بتوانید با رعایت کردن و در نظر قرار دادن آن‌ها، یک کاشت ابروی موفق داشته باشید و به نتیجه نهایی و مطلوب خود دست پیدا کنید. در واقع بعد از این عمل زیبایی، لازم است تا از ابروهای جدید خود در کنار ابروهای طبیعی‌تان، به خوبی نگهداری و مراقبت کنید و از این طریق، از ریزش دوباره ابروهای خود جلوگیری کنید.

مراقبت بعد کاشت ابرو

اهمیت مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو که به جلوگیری از آسیب و خارج شدن ابروهای جدید و کاشت شده کمک خواهد کرد، از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع بعد از کاشت و پیوند ابروهای جدید ممکن است از یک بانداژ بر روی ناحیه ترمیم شده استفاده شود که از آن در برابر آسیب‌های احتمالی به خوبی محافظت کند. استفاده از این بانداژ همچنین، به چسبیدن موهای جدید به پوست و همچنین، حالت‌دهی به آن‌ها در جهت خواب طبیعی موهای ابرو کمک خواهد کرد.

البته در مواردی نیز ممکن است این بانداژ وجود نداشته باشد اما در هر حالت باید هنگام تعویض لباس، شستشوی صورت، حمام رفتن و …، از موهای تازه پیوند شده در ناحیه ابروهای خود مراقبت کرده و از تماس، دستکاری، خاراندن، آسیب، ضربه، شست‌وشو، نفوذ آب و رطوبت و … به آن‌ها جلوگیری و خودداری کنید. چرا که در نظر نگرفتن این موارد و رعایت نکردن مراقبت های بعد از کاشت ابرو، افزون بر این که موهای تازه پیوند شده را در معرض ریزش و خارج شدن از پوست قرار می‌دهد، احتمال بروز عفونت در ناحیه ترمیم شده را نیز بالا می‌برد. در صورت ایجاد عفونت نیز، پیوند موهای جدید با تاخیر روبه‌رو شده و حتی در مواردی ممکن است، پیوند ابروها کاملا از بین رفته و دچار رد پیوند شود.

بیشتر بخوانید: کاشت مو در ساوه

استراحت و مراقبت های تغذیه‌ای بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابروهای جدید، باید به رژیم تغذیه و مواد غذایی که به بدن خود می‌رسانید نیز توجه کنید. چرا که ابروهای جدید پیوند شده از فولیکول‌های موی سر برداشته شده است و در صورت دریافت ویتامین‌های ضروری و لازم و همچنین مواد غذایی سالم و مغذی، رشد مو و پیوند موهای جدید به پوست با سرعت بیشتری صورت گرفته و دوران بهبودی را نیز بهتر و کوتاه‌تر خواهد کرد.

در رژیم تغذیه‌ای خود بعد از عمل پیوند ابرو، افزون بر مصرف مواد غذایی سالم، مقوی و دارای ویتامین‌های مورد نیاز، لازم است تا از مواد غذایی از جمله موارد زیر نیز پرهیز کنید:

 • کافئین
 • مصرف الکل
 • روغن ماهی
 • مولتی‌ویتامین‌ها و ویتامین E
 • مصرف غذاهای تند و پر ادویه
 • داروهای حاوی آسپرین و یا ایبوپروفن
 • استفاده از ویتامین C تا 24 ساعت بعد از عمل

نکات مهم مراقبتی بعد از عمل پیوند ابرو

افزون بر موارد گفته شده نکات دیگری نیز در زمینه مراقبت‌ های بعد از پیوند ابرو وجود دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم. اولین نکته این است که چند هفته بعد از انجام کاشت ابرو، موهای جدید کاشت شده شروع به ریزش کرده و این موضوع ممکن است نگرانی‌هایی در شما ایجاد کند. اما باید بدانید ریزش ابروهای جدید، به معنای موفق بودن عمل کاشت ابرو بوده و برای تمامی افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، رخ خواهد داد. پس از ریزش ابروهای کاشت شده نیز، ابروهای جدید شروع به رشد کرده و جایگزین خواهند شد. همچنین نکات دیگری وجود دارد که در زیر گفته شده است:

 • اگر به استفاده از چشم بند هنگام خوابیدن عادت داشته‌اید، باید در مدت پنج روز تا یک هفته بعد از انجام پیوند ابروها، از این کار نیز اجتناب کنید.
 • به مدت پنج روز تا یک هفته بعد از کاشت ابروهای خود، بهتر است از عینک و یا عینک آفتابی استفاده نکرده و یا در صورت استفاده، اطمینان داشته باشید که به ابروهایتان برخورد نخواهد کرد.
 • برای استفاده مجدد از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو، ژل ابرو، مرطوب کننده و …، لازم است تا حدود 4 هفته پس از کاشت ابروهای خود صبر کنید. اما برای رنگ کردن موهای ابروی خود، باید زمان بیشتری در حدود 3 تا 6 ماه، منتظر بمانید. همچنین برای اصلاح ابروهایتان، بهتر است تا زمانی که به طور کامل رشد نکرده‌اند، صبر کنید.
 • داروهای تجویز شده از سوی پزشک را در زمان تعیین شده استفاده کنید و معاینات و ویزیت‌های بعد از کاشت ابرو را جدی گرفته و در فواصل منظم 6 و 12 ماه به بهترین متخصص پوست و مو در قم مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *