img-article

مزایای هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی زیاد است و به زیبایی و جوانسازی پوست کمک می کند، افزایش سن و پیری شاید طبیعی‌ترین و قابل پیش‌بینی‌ترین اتفاقی باشد که برای همه‌ی ما رخ می‌دهد. چه بخواهیم و چه نخواهیم، به مرور زمان پوست ما کیفیت خود را از دست می‌دهد، چین و چروک‌ها به سراغ چهره ما می‌آیند و آرام آرام لبخند آینه به ما کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود. جست‌وجوی اکسیرهای جوانی و راه‌هایی برای بازیابی زیبایی از دست رفته، قدمتی بسیار طولانی در تاریخ دارد. هرچند که دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند پیری را به تعویق بیاندازند

این ها عبارتند از:

 • هایفوتراپی اثرات ماندگار و با دوامی دارد. این درمان، پوست را سفت کرده و چین و چروک آنرا کاهش میدهد.
 • هایفوتراپی باعث جمع و سفت شدن پوست شل شده ی زیر چانه میشود و از اینرو باعث میشود فک فرم زیبایی داشته باشد.
 • هایفوتراپی موجب سفتی و جمع شدن پوست گردن نیز میشود.
 • هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است که نیازی به دوره نقاهت برای بهبودی ندارد.
 • هایفوتراپی موجب کاهش چین و چروک و صاف شدن پوست میشود.
 • موجب لیفت گونه ها و ابروها میشود.
 • خطوط و چین و چروک ناحیه‌ی خط گردن و بالای سینه را از بین میبرد.
 • هایفوتراپی برای لیفت و سفت کردن پوست نواحی مختلف صورت و گردن موثراست. همچنین موجب تحریک تولید کلاژن میشود که این کلاژن باعث میشود پوستی شاداب و جوان داشته باشید.

مناطق قابل درمان با هایفوتراپی

مناطق متعددی را میتوان با هایفوتراپی ۴ بعدی درمان کرد. برخی از مناطق قابل درمان با هایفوتراپی، در لیست زیر آورده شده اند اما این لیست کامل نیست، بنابراین لطفا برای درخواست منطقه ای که قصد درمان آن با هایفوتراپی را دارید، با ما تماس بگیرید.

 • تمام مناطق صورت
 • پیشانی
 • خطوط اخم
 • ابرو
 • چین و چروک اطراف چشم یا همان خطوط پنجه کلاغی
 • گونه ها
 • غبغب
 • افتادگی گونه
 • افتادگی پوست گردن
 • گردن و دکلته

حین انجام هایفوتراپی چه حسی خواهیم داشت؟

هایفوتراپی اصلا درد ندارد. به محض اینکه انرژی حاصل از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا به پوست برخورد می کند، شما فقط مقادیر کمی از انرژی در عمق پوست خود حس خواهید کرد که این انرژی حاصل شروع فرآیند کلاژن سازی است. اکثر افرادی که برای هایفوتراپی مراجعه میکنند، حین درمان، تنها سوزن سوزن شدن و گرمای خفیفی را حس می کنند. به هر حال، این حس ها موقتی هستند و فقط حین انجام درمان وجود دارند. برخی از مراجعین نیز قبل از شروع روند درمان، به منظور کاهش هرگونه ناراحتی،‌ قرص پاراستامول مصرف میکنند که انجام این کار اصلا ضروری نیست.

قبل از درمان، چه کارهایی باید انجام داد

قرارگرفتن در معرض نور خورشید، باعث سوختگی پوست می شود، از این رو پوست هایی که دچار آفتاب سوختگی شده اند یا به تازگی برنزه شده اند را نمیتوان با هایفوتراپی درمان کرد.

همچنین باید از مصرف هرگونه مواد شیمیایی بروی پوست اجتناب شود، چرا که این مواد پوست را تحریک کرده و درمان را مختل میکنند.

اگر آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنید، باید قبل از مراجعه برای هایفوتراپی، مصرف این داروها را قطع کنید چرا که چنین داروهایی پوست شما را نسبت به نور حساس می کنند. اگر مجبور به مصرف آنتی‌بیوتیک باشید، در این صورت باید جلسه هایفوتراپی خود را برای ۲ هفته بعد از اتمام دوره ی مصرف دارو برنامه ریزی کنید.

۱روز قبل از درمان

فرآیند لیفت صورت با هایفوتراپی، کاملا بی خطر و موثر بوده و هر جلسه ی هایفوتراپی ۳۰ الی ۹۰ دقیقه زمان خواهد برد. پروتکل های خاصی وجود دارد که مراجعین و پزشکان باید جهت اطمینان از ایمنی درمان، آنها را رعایت کنند.

افرادی که برای هایفوتراپی مراجعه میکنند نباید تبخال یا تب داشته باشند، چرا که وجود چنین مواردی روند درمان را مختل میکند.

در چنین مواردی، درمان تنها پس از بهبودی تبخال یا تب میتواند انجام شود.

روز درمان

در روز درمان نباید آرایش کرده یا از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

تنها در صورتی برای هایفوتراپی اقدام کنید که سابقه ی هیچگونه بیماری پوستی نداشته باشید. سعی کنید کمی زودتر در کلینیک یا مرکز درمانی حاضر شوید تا هیچگونه استرسی نداشته باشید. هایفوتراپی، درمانی بدون درد و غیر تهاجمی است، پس هیچ دلیلی برای اضطراب و نگرانی وجود ندارد. برخی از مراجعین بخاطر ترس از درمان، دچار استرس و اضطراب میشوند. در اینصورت باید قبل از شروع درمان، داروهای ضد اضطراب مصرف کنید. اما توجه داشته باشید که در صورت مصرف داروهای ضد اضطراب، حتما شخص دیگری باید همراه شما باشد تا شما را به منزل برگرداند.

نحوه لیفت پوست با هایفوتراپی

طی جلسه ی هایفوتراپی، پزشک کار خود را با تمیز کردن نواحی مد نظر برای درمان و با اعمال ژل خنک کننده در این نواحی، شروع میکند. سپس، با استفاده از مبدل دستی دستگاه هایفو از فاصله ی نزیک، امواج فراصوت بروی پوست اعمال میشود.

در حالی که دستگاه با فاصله ی کمی از سطح پوست قرار گرفته، امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا، به عمق بافت و لایه های پوست نفوذ میکند. گرمای حاصل از این امواج، در لایه های عمیق پوست، فرآیند کلاژن سازی را تحریک میکنند.

برخلاف سایر روش های زیبایی، هایفوتراپی به مراحل آماده سازی خاصی نیاز ندارد. همچنین، این درمان به هیچ گونه دوره نقاهتی نیز نیاز ندارد و فرد میتواند بلافاصله بعد از اتمام درمان، فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

تاثیراتی که هایفوتراپی در لیفت و کشیدگی پوست صورت دارد، به تدریج با گذشت چند ماه بعد از درمان، بخوبی قابل مشاهده خواهند بود. در طی این مدت فرد میتواند روال سابق مراقب های پوستی خود را نیز ادامه دهد.

به چند جلسه هایفوتراپی نیاز است؟

بسیاری از مراجعه کننده ها، تنها به یک جلسه هایفوتراپی نیاز دارند. با این حال،‌ با توجه به مواردی از قبیل میزان شل شدگی و افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی بدن فرد نسبت به امواج فراصوت و توانایی بدن فرد در کلاژن سازی، برخی از مراجعه کننده ها با گذشت ۹ الی ۱۲ ماه، جهت انجام درمان تکمیلی، یک جلسه دیگر برای هایفوتراپی مراجعه میکنند. نتایج و تاثیرات مثبت هایفوتراپی را میتوان با گذشت ۱۲ هفته به وضوح دید. در برخی موارد این نتایج با گذشت ۶ ماه از اولین جلسه درمان ظاهر میشوند. افرادی که تحت هایفوتراپی قرار گرفته اند، به مدت ۲ الی ۳ سال از مزایای این درمان موثر بهره مند خواهند بود. البته با توجه به روند طبیعی پیری پوست، ممکن است در آینده به چند جلسه هایفوتراپی جزئی هم نیاز داشته باشید تا بتوانید از ظاهر شدن نشانه های پیری در چهره ی خود جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *