Client Avatar

میکرونیدلینگ : مزایا و عوارض 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از روش های عالی جهت جوانسازی و روشن کردن پوست می باشد . همچنین یک روش درمانی بسیار ساده ، ایمن ، مؤثر و با حداقل تهاجم است. کاربرد میکرونیدلینگدر ابتدا برای جوانسازی پوست معرفی شده بود ، با این حال ، اکنون برای طیف گسترده ای از مشکلات پوستی از جمله جای زخم یا آکنه ، جای زخم پس از سانحه و سوختگی ، آلوپسی ، هایپرهیدروز و سایر موارد استفاده می شود. بیشتر. علاوه بر این ، در طول 10 سال گذشته ، بسیاری از نوآوری های جدید در ساز اولیه انجام شده است ، که برای میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار گرفت. این نتیجه می تواند با سایر تکنیک های جراحی ترکیب شود تا نتایج بهتری حاصل شود. به طور خاص ، این روش برای پوست های تیره بسیار روشنی است ، جایی که خطر ابتلا به رنگدانه پس از التهاب با سایر تکنیک هایی که به اپیدرم آسیب می زند بسیار زیاد است.

عکس-قبل-و-بعد-میکرونیدلینگ
عکس-قبل-و-بعد-میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود ؟

این روش از طریق فیزیکی با سرعت بالا ، سوزن های بسیار ریزی را وارد پوست می کند  . این کار به نوعی پوست را دچار تورم و آسیب می کند . بافت زیرپوستی با تصور آسیب شدید به سرعت وارد عمل شده و شروع به کلاژن سازی در جهت ترمیم بافت می کند. بهبود قوام و رنگ پوست، کاهش منافذ از مزایای این روش محبوب می باشد. این روش را می توان با بی حسی موضعی در 10 دقیقه انجام داد .

برای انجام میکرونیدلینگ به چه کسی مراجعه کنیم ؟

تنها کسی که با آشنایی کامل از بافت پوست مجاز به انجام میکرونیدلینگ است متخصص پوست می باشد . زیرا ضخامت و رنگدانه سازی پوست مناطق مختلف در صورت ( شامل چندین منطقه ی مجزا کاملا متفاوت مانند پلک ها ، گونه ها و زیرچشم ) و بدن کاملا فرق دارد .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت مو در ساوه عضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید . 

مزایای میکرونیدلینگ

 • روش غیر جراحی است.
 • نیاز به بیهوشی و برش ندارد .
 • ساده بوده و در مطب قابل انجام است .
 • هزینه کمی دارد .
 • بی خطر و ایمن است .
 • نتایج به سرعت قابل مشاهده می باشد .
 • برای از بین بردن جای زخم روشی موثر می باشد .

فیلم میکرونیدلینگ

 

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد ؟

در صورتی که میکرونیدلینگ توسط فرد غیرمتخصص انجام شود آثار جبران ناپذیری برجای می گذارد که شامل موارد ذیل است :

 • اسکارهای دائمی
 • تغییر رنگ
 • کبودی های دائم
 • عفونت های شدید میکروبی و مایکوباکتریایی

 

img-3 (2)

دکتر صدیقه نائیجی

دکتر صدیقه نائیجی پس از فارغ التحصیلی از پزشکی عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۲ در رزیدنتی بیماری های پوست و مو دانشگاه ایران پذیرفته شد و به کسب علم در بیماری های پوست و مو پرداخت. همچنین فعالیت گسترده ای در لیزر و جراحی های زیبایی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا