article4

نقاط تزریق بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس نواحی مختلفی در بدن را شامل می شود. بوتاکس جزو عمل های زیبایی است که توسط بسیاری از افرد تجربه شده است وهمیشه متقاضیان زیادی برای انجام این عمل وجود داشته و دارد. راه های زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از بهترین آن ها بوتاکس است. حس زیبایی، حسی ذاتی است که می توان گفت تقریبا در همه مردم جهان وجود دارد. بوتاکس خود در واقع سمی بسیار خطرناک است و استفاده از آن حتی ممکن است موجب مرگ شود.

ولی در علم پزشکی امروزه از آن در دوزهای خیلی کم و با ترکیب آن با مواد دیگر برای تزریق در زیر پوست و از بین بردن چین و چروک های پوست بکار می رود.

عملکرد بوتاکس به این شکل است که بعد از تزریق به ناحیه مورد نظر اعصاب آن ناحیه را بطور موقت فلج می کند و به همین دلیل ماهیچه های آن ناحیه نمی توانند حرکت کنند و این عدم حرکت موجب می شود در آن نقطه چروکی بوجود نیاید.

نقاط تزریق بوتاکس زیر بغل

از جمله نواحی بدن که برای تزریق بوتاکس مناسب است ناحیه زیر بغل است که با تزریق بوتاکس به آن می توان از تعریق در این ناحیه جلوگیری کرد. همان گونه که شما نیز می دانید بدن انسان بصورت طبیعی عرق می کند و در صورتی که میزان این تعریق در ناحیه زیر بغل بیش از حد معمول اش باشد، از جمله راه های درمان آن تزریق بوتاکس به زیر بغل است. در این مقاله شما می توانید با این شیوه از تزریق بوتاکس به زیر بغل افراد و اثرات آن آشنا شوید.

نقاط تزریق بوتاکس پیشانی

پیشانی انسان از دیگر نواحی صورت به شمار می رود که می تواند کاندید مناسبی برای تزریق این ماده یعنی بوتاکس به این ناحیه باشد. همانطور که شما هم می دانید با بالا رفتن سن ناحیه پیشانی ممکن است دچار چین و چروک شود و برای برطرف کردن آن و جوانسازی در این ناحیه بوتاکس یکی از مواردی است که پزشک شما برایتان تجویز خواهد کرد. تا به این وسیله بتوانید همه چین و چروک های این ناحیه از صورت را به صورت کامل برطرف نمایید.  

نکته جالب این است که بوتاکس می تواند بصورت کامل همه خطوط و چین و چروک های پیشانی شما را از بین ببرد. علاوه بر این، با بالا کشیدن پوست پیشانی به طرف بالا زیبایی دو چندانی برای چهره شما به وجود می آورد.

به این دلیل که تزریق بوتاکس به پیشانی یکی از شیوه های بسیار پر متقاضی در بین مراجعین برای بوتاکس است و خیلی از زیباجویان به دنبال اش هستند تا به کمک آن بتوانند همه چین و چروک های صورتشان را برطرف کنند.

نقاط تزریق بوتاکس چشم گربه ای

یکی دیگر از محبوب ترین گزینه هایی که برای تزریق بوتاکس می توان در نظر گفت، نقاط تزریق بوتاکس چشم گربه ای است. 

تزریق بوتاکس به ناحیه اطراف چشم با این هدف است که گوشه های چشم به طرف بالا کشیده شوند و به اصطلاح حالت چشم شما چشم گربه ای شود.

البته استفاده از بوتاکس در این ناحیه خاص بجز اینکه موجب می شود چشمان شما حالت کشیده به خود بگیرند باعث این هم می شود که تمامی چین و چروک ها و حتی گودی زیر چشم شما از بین برود.

نقاطی که بوتاکس تزریق می شود

بوتاکس باعث افزایش حجم در ناحیه ای که تزریق انجام شده، می شود بطوری که شادابی بیشتری به پوست شما می دهد. ولی این که تزریق بوتاکس در کدام ناحیه از بدن انجام گردد به نظر پزشک شما وابسته است و اینکه انجام این تزریق در کجا نفع و کجا به ضرر بیمار خواهد بود. اغلب تزریق بوتاکس در قسمت هایی مانند پیشانی، دور چشم و همچنین خطوط خرگوشی بیشتر مورد استفاده است و نتیجه آن بلافاصله نمایان می شود.

مناسب ترین نقاط صورت برای تزریق کردن بوتاکس

پیشانی از جمله مناسب ترین نواحی از صورت به حساب می آید که بوتاکس در آنجا انجام می شود و چین و چروک های ن به سادگی به کمک تزریق بوتاکس به زیر پوست رفع می شود. اغلب خط خنده از اولین خطوطی است که با گذشت زمان در صورت ظاهر می شود و از مناسب ترین نقاط است برای تزریق بوتاکس. شل شدگی و تغییر شکل گونه ها هم از دلایلی است که گونه ها را جزو نواحی مناسب برای تزریق بوتاکس می‌کند. ناحیه اطراف چشم و خطوط ریزی که با گذر زمان روی آن ها می‌افتد هم نیازمند بوتاکس است.

و مورد بعدی که جزو مناطق مناسب برای تزریق بوتاکس است خطوط بین دو ابرو است.

البته پایین آمدن ابروها و افتادگی پلک نیز ممکن است از علل مهم و اصلی برای استفاده از تزریق بوتاکس باشد.

همان طور که شما هم می دانید محل تزریق معمولا به طور دقیق همان نقطه ای نیست که دچار مشکل است. در نتیجه مشاوره با پزشک در این مورد خیلی موثر و لازم است.   

بوتاکس اغلب روی یک سوم فوقانی صورت تاثیر بیشتر و مطمئن تری می گذارد. برای مثال خطوط ابرو و پیشانی که تزریق بوتاکس به آن ها می تواند تاثیر زیادی برای رفع خطوط،چین و چروک ها و از بین رفتن افتادگی ابروها داشته باشد.

مهم ترین قسمت های صورت که بوتاکس می شوند

در ناحیه صورت فرد چون با انقباضات مداومی مواجه است اغلب سریعتر از دیگر نقاط بدن دچار چین و چروک و پیری می شود.

ولی اینکه به طور دقیق در چه نواحی ای مجاز به تزریق بوتاکس هستیم، تنها با نظر پزشک شما قابل تشخیص و درمان است.

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس کجاست؟

از جمله نقاطی که بوتاکس در آن ممنوع به حساب می آید و ریسک زیادی دارد، اطراف استخوان دهان و یا بالای حدقه چشم ها است.

تزریق بوتاکس در این نواحی باعث افتادگی پلک می شود و می تواند از چند هفته تا چند ماه عارضه ای که به وجود آمده است دوام داشته باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *