Client Avatar

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد

قبل از لیزر موهای زائد به چه مواردی باید توجه داشته باشیم ؟آیا لیزر برای موهای کرکی  صورت هم نتیجه ای دارد ؟ لیزر موهای زائد چه عوارضی دارد ؟آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است ؟  و خیلی  سوالات دیگر  که بیشتر متقاضیان  برای لیزر موهای زائد، از دکتر صدیقه نائیجی متخصص پوست و مو در ساوه  می پرسند.

برای  رضایت شما  از نتیجه کار بهتر است اطلاعات کافی در  این زمینه داشته باشید، ما در ادامه به بررسی  این سوالات و صحبت در رابطه با لیزر مو ها می پردازیم با ما همراه باشید.

اگر از اصلاح ، موچین یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد خود خسته شده اید، لیزر موهای زائد ممکن است گزینه ای باشد که باید در نظر بگیرید.

لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین روشهای متداول برای از بین بردن موهای زائد است. نور لیزر به فولیکولهای مو آسیب می زند و  فولیکول های مو  با  جذب  نور لیزر، ضعیف می شوند و در نتیجه از بین می روند.

نکات قبل از لیزر موهای زائد
نکات قبل از لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای صورت ، پا ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل و دیگر مناطق بدن مفید است.

اگر بخواهیم مزایای لیزر موهای زائد  را لیست کنیم، می توانیم موارد  زیر را بیان کنیم:

لیزر این توانایی را دارد  که بدون آسیب به نواحی  و پوست اطراف، موهای درشت و  تیره را انتخاب  و آن ها را هدف قرار دهد .

سرعت کار در لیزر موهای زائد بالاست،  در مدت زمان کوتاهی می تواند تعداد بالایی از موهای زائد را از بین برد.

با این روش از بین بردن موها در  طی چند جلسه،  رشد مو  به طور کامل متوقف می شود .

نحوه آماده سازی برای لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر، یک  روش پزشکی تایید شده است ، که فرد  با چند جلسه استفاده از این روش  می تواند برای همیشه  از شر  موهای زائد خود  خلاص شود،  اما این  که  از چه دستگاهی استفاده شود و  این  کار  زیر  نظر فرد متخصص انجام  شود بسیار حائز اهمیت است .

نکات مورد  توجه قبل از لیزر موهای زائد

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید ، باید سه روز تا یک هفته  از اصلاح موهای زائد خودداری کنید. دلیل این امر این است که لیزر ریشه های مو را هدف قرار می دهد ، که به طور موقت با اپیلاسیون یا زدن آنها از بین می رود.

همچنین باید قبل و بعد از درمان با لیزر از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می شود لیزر موهای زائد کمتر موثر باشد و عوارض بعد از درمان را بیشتر کند.

پیش بینی بیشتر بیماران بعد از متوسط ​​سه تا هفت جلسه فرد، ریزش مو دائمی دارد.

روند کار در  لیزر موهای زائد چگونه است ؟

بسته به  نوع دستگاه لیزر،  لازم  است تا از محافظ مناسب برای چشم استفاده کنید .  همچنین  برای  جلوگیری از سوزش  پوست  و محافظت از لایه های بیرونی پوست ،  بهتر است  از ژل سرد  و یا دستگاه خنک کننده  پوست استفاده  شود .  لازم  به ذکر است که این روند به نور لیزر  کمک  می کند تا  به پوست، نفوذ بهتری داشته باشد . سپس ،  برای  تنظیمات  دقیق  ابتداد بهتر است یک پالس نوری را  به منطقه مورد درمان  بدهند سپس بعد از چند دقیقه  لیزر، سایر نواحی شروع  شود ، این کار برای جلوگیری از واکنش های پوست بدن موثر است .

بعد از اتمام اولین جلسه  لیزر، لازم است تا  برای  جلوگیری از التهاب و واکنش های پوستی  از  کرم های  ضد التهاب و لوسیون های مخصوص  که  پزشک تجویز می کند،  استفاده  کنید .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر صدیقه نایئجی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر و کاشت موعضو انجمن پوست ایران با شماره های (086) 422000- 42213 509 – 09053717079 تماس بگیرید یا به نشانی ساوه، ابتدای خیابان طالقانی، جنب کافه اکسیژن، ساختمان تریتا، طبقه دوم، واحد 5 مراجعه کنید . برای ارتباط با دکتر به نشانی اینستاگرام مراجعه کنید .

آیا  لیزر مو عوارضی هم دارد ؟

ممکن است  یک تا سه روز بعد از لیزر در ناحیه   تحت درمان  احساس  آفتاب سوختگی  کنید،  که البته این  بسیار نادر است .   در این موارد استفاده از لوسیون های پوست کمک کننده است . معمولا لیزر موهای زائد عوارض و خطری برای افراد ندارد،   اگر شما لیزر مو  را  زیر نظر  افراد غیر متخصص و  در مراکز نامعتبر  انجام دهید، ممکن  است عوارضی همچون  سوختگی و تاول را تجربه کنید .

 هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد  یکی از سوالات پر تکرار بیشتر مراجعین است،  این هزینه بر طبق اینکه  لیزر برای کدام نواحی استفاده می شود، چند جلسه درمان نیاز است و  اینکه  از چه دستگاهی  استفاده شده است، متغیر است.  شما  باید  برای  اطلاع دقیق  از هزینه های لیزر موهای زائد با  دکتر صدیقه نائیجی بهترین متخصص پوست و مو در ساوه مشورت کنید .

 بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی  دستگاه های مختلفی برای لیزر موهای زائد وجود دارد،  دکتر صدیقه نائیجی متخصص پوست  در  ساوه سعی خود را بر این دارد  تا  با استفاده از  بهترین تجهیزات، بهترین نتیجه را  برای فرد داشته باشد .

سوالات متداول در رابطه با لیزر موهای زائد

آیا لیزر در نواحی شکم و  پهلو ها در زنان  سبب ناباروری می شود؟

در حقیقت  این مورد یکی از  اشباهات  بارز، لیزر موهای زائد است.  لیزر موهای زائد هیچگونه آسیبی به تخمدان ها نمی رساند . دستگاه های لیزر موهای زائد تنها  عمق نفوذ به  فولیکول و ریشه مو را  دارد و هرگز به  لایه های دوم پوست نفوذ نمی کند .

آیا لیزر مو تاثیری در ضخیم شدن  موهای کرکی  دارد ؟

خیلی از افرادی که تنها به دلیل هزینه ای پایین، لیزر را زیر نظر  افراد  غیر حرفه ای  انجام می دهند ممکن است  این تجربه را داشته باشند، اما   شما می توانید با انتخاب درست  پزشک و  دستگاه های متناسب با  پوست  از  بروز  هر گونه عوارض این چنینی خودداری کنید .

لازم به ذکر است  که تنها در زمانی،  لیزر  سبب تیره شدن  موهای کرکی  شما می شود که  طول موج مناسب برای  محدوده پوست شما انتخاب نشود .

آیا لیزر موهای زائد همراه با درد  است ؟

از آنجا که لیزر  در  سرعت بسیار پایین،  نور را به داخل پوست  برای  سوزش ریشه ها ارسال می کند، در نتیجه  معمولا همراه با ایجاد درد و کمی سوزش  است ،  اما نگران نباشید این درد   قابل تحمل و بسیار  کوتاه مدت است .

البته لازم  به ذکر است،  برای  افرادی که آستانه درد بسیار پاینی دارند،  می توان از اسپری و یا پماد های بی حس کننده  یک ساعت  قبل از لیزر  استفاده کرد تا فرد تحت تاثیر  این سوزش  قرار  نگیرد .

آیا استفاده ازلیزر موهای زائد محدودیت دارد ؟

لیزر محدودیت  های جدی ندارد، اما  برای  خانم های باردار،   افرادی که  به دلیل موقعیت شغلی  مجبور به ایستادن در نور آفتاب هستند و  افرادی که مبتلا به برخی از بیماری های پوستی هستند، استفاده از لیزر  توصیه نمی شود .

اینکه استفاده از لیزر،  در تابستان نتیجه خوبی ندارد تا چه میزان صحت دارد ؟

این یکی از اشتباهات رایج  بیشتر افراد است،  تنها  برخی از  پزشکان توصیه نمی کنند برای جلوگیری از  بیماری های پوستی  ناشی از نور  آفتاب،  بهتر است که در  تابستان  انجام نشود .  اما در حالت  کلی استفاده از لیزر هیچ  گونه تاثیری در  نازکی  سطح پوست ندارد، در نتیجه می توان  در  هر فصلی از سال از لیزر موهای زائد استفاده کرد .

آیا لیزر برای  موهای روشن  انتخاب مناسبی نیست ؟

این  عقیده که لیزر برای پوست های  تیره  همراه با نور روشن انتخاب مناسبی نیست کاملا اشتباه است،  درنسل های ابتدایی دستگاه لیزر محدودیت های بسیاری وجود داشت و اینکه هر فردی نمی توانست  با توجه به تجهیزات موجود دستگاه از آن بهره ببرد .  امروزه دستگاه های مورد استفاده لیزر بسیار پیشرفت کرده اند، در نتیجه  تمام این محدودیت  ها  به  خودی خود برطرف شده اند .

کلام آخر

در اخر می توان گفت ،  لیزر موهای  زائد یکی از بهترین و پیشرفته ترین روش  های  از بین بردن موهای زائد است، می توان از این تکنولوژی در تمام نواحی بدن و  صورت استفاده کرد. پیشرفت تکنولوژی این امکان را فراهم کرده است که  هر شخصی با هر رنگ پوست و ضخامت مو  بتواند از  انواع مختلف دستگاه لیزر بهترین نتیجه را بگیرد .  اگر شما هم از شیو کردن موهای زائد خود  خسته شده اید، لیزر موهای زائد بهترین انتخاب است .

img-3 (2)

دکتر صدیقه نائیجی

دکتر صدیقه نائیجی پس از فارغ التحصیلی از پزشکی عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۲ در رزیدنتی بیماری های پوست و مو دانشگاه ایران پذیرفته شد و به کسب علم در بیماری های پوست و مو پرداخت. همچنین فعالیت گسترده ای در لیزر و جراحی های زیبایی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا