صفر تا صد آر اف فرکشنال را بدانید

صفر تا صد آر اف فرکشنال را بدانید

جوانی و زیبایی از دیرباز از خواسته های غریزی بشر بوده است. یافتن اکسیر جوانی همیشه یکی از دغدغه های دانشمندان بوده است که به افراد جویا جوانی هدیه دهند.

به لطف دانش و تکنولوژی پزشکی روش های متعددی وجود دارد تا روند پیری پوست را تا حدود زیادی به تعویق بیندازند و یا عارضه های مادرزادی پوست را از بین ببرد. ممکن است به دلایل مختلف دچار عارضه های پوستی مانند اسکار، جوش و کک و مک شوید. اما همه این ها قابل برطرف شدن است.

یکی از جدیدترین تکنیک های جوانسازی پوست که به تازگی طرفداران و علاقمندان زیادی پیدا کرده است آر اف فرکشنال است. آیا در مورد این تکنیک جوانسازی اطلاعاتی دارید؟ مزایا و کاربرد آن را می شناسید؟

ما در این مقاله سعی داریم اطلاعات مفیدی در مورد جدیدترین روش جوانسازی پوست آر اف فرکشنال به شما ارائه دهیم. در اینجا توضیحات خانم دکتر صدیقه نائیجی متخصص پوست و مو در ساوه را مشاهده می کنید.

آر.اف. فرکشنال چیست؟

کلمه آر اف فرکشنال مخفف fractional radio frequency می باشد. که چندین سال به عنوان یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. آر اف فرکشنال را نمی توان در دسته لیزرها قرار داد با این حال آر تف فرکشنال می تواند پا به پا لیزر دارای نتیجه و مزیت باشد.

 

اقدامات قبل از آر اف فرکشنال

قبل از انجام روش جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال لازم است تا اقداماتی صورت بگیرد تا درمان شما به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

 1. ویزیت پزشک

در ابتدا لازم است تا بهترین متخصص پوست و مو در ساوه مراجعه کنید و معاینه شوید. برای طی کردن مراحل درمانی لازم است تا پزشک شرایط پوست شما را بررسی کند و بهترین روش درمانی را برای برطرف کردن مشکلات پوستی شما انتخاب کند. در صورتی که پوست شما برای انجام آر اف فرکشنال مناسب باشد می توانید مراحل بعدی را انجام دهید.

 1. داروهای تجویزی

در برخی افراد بنا به تشخیص پزشک لازم است تا چند هفته قبل از شروع درمان داروهایی مصرف شود و پوست شما برای انجام آر اف فرکشنال آماده شود.

 1. بی حسی

قبل از انجام آر اف فرکشنال پوست شما بی حس می شود تا در حین مراحل درمانی دردی را احساس نکنید.

نحوه کارکرد آر اف فرکشنال

یه طور کلی آر اف فرکشنال به دو صورت انجام می شود. روش اول نیدلینگ و روش دوم امواج فریکوئنسی همان طور که می دانید بهترین ماده ای که به جوانسازی پوست کمک می کند کلاژن است. کلاژن سازی در اثر تحریک های فیزیکی می تواند فعال شود.

در واقع فیبروپلاست ها که مسئول تولید کلاژن هستند در اثر تحریک های فیزیکی مثل آسیب های خفیفی که به پوست می زنند تولید می شود.

این آسیب ها جزیی و کنترل شده می تواند در اثر نیدلینگ یا اثرات گرمایی در پوست ایجاد شود. برای اثرات گرمایی از امواج رادیو فریکوئنسی در این روش استفاده می شود.

امواج فریکوئنسی وقتی که این نیدل ها و سوزن ها در عمق پوست قرار می گیرند، از نوک این سوزن ها و نیدل ها امواجی ساطع می شود و به عمق پوست که کاملا بی خطر و بی ضرر هستند نفوذ می کند. در نتیجه پوست را تحت تاثیر قرار می دهند. اثرات به وجود آمده از این امر را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

 • اثرات موقتی:

لیفت مختصر، سفتی پوست و از بین رفتن چین و چروک به صورت مختصر از اثرات موقتی این روش جوانسازی است. این اثر مختصر به علت تحریک فیبروپلاست ها و کلاژن ها در پوست است که بعد از 6 ماه و پخش شدن این فیبروپلاست ها و کلاژن ها در پوست موجب می شود تا اثرات دائمی کم کم خود را نشان دهند.

 • اثرات دائمی:

اثرات دائمی و مشاهده نتیجه نهایی حدودا 6 ماه بعد از انجام آر اف فرکشنال دیده می شود.

کاربرد آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یک انقلابی در جوانسازی پوست ایجاد کرد که برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. ما در اینجا به تعدادی از این کاربردها اشاره می کنیم:

 • لیفت پوست
 • کاهش آکنه
 • سفید کردن پوست
 • بستن منافذ پوست
 • کاهش چین چروک پوست
 • قوام و سفت کردن پوست
 • کاهش چربی روی پوست
 • کاهش تعریق در نواحی خاص مثل زیر بغل
 • درمان اسکار سوختگی، اسکار جراحی و اسکار آکنه

 

مزایا آر اف فرکشنال

مزایا استفاده از روش جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال قطعا شما را به انجام این کار ترغیب خواهد کرد. در اینجا به تعدادی از مهمترین مزایا این روش درمانی اشاره می کنیم:

 • بدون درد و خونریزی
 • نیازی به استراحت در منزل ندارد.
 • کم هزینه و ارزان تر از روش های جراحی
 • در فصلی قرار دارید که قادر به استفاده از لیزر نیستید.
 • مناسب برای افرادی که شرایط استفاده از لیزر را ندارند مانند افرادی با پوست تیره

مزونیدلینگ یا مزو ار اف فرکشنال

برای افرادی که قصد دارند علاوه بر جوانسازی، پوست خود را روشن کنند می توانند به صورت همزمان با آر اف فرکشنال، مزوتراپی هم انجام دهند. زیرا آر اف فرکشنال با وارد کردن سوزن هایی به پوست موجب باز شدن منافذ پوست می شود. این مرحله، زمان مناسبی است تا داروهای روشن کننده را به پوست تزریق کنیم که اثرات روشن کنندگی پوست چندین برابر می شود.

به انجام همزمان آر اف فرکشنال و مزونیدلینگ، مزوفرکشنال گفته می شود. این روش برای روشن کردن پوست و از بین بردن لک هایی پوستی و بهبود کلی ظاهر پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

دوران نقاهت آر اف فرکشنال

این روش جوانسازی دارای دوره نقاهت کوتاهی، از دو ساعت تا یک روز می باشد. در این زمان باید داروهای تجویزی پزشک متخصص پوست و مو به صورت مرتب انجام شود. انجام این روش جوانسازی نیازمند تکرار جلسات است. فواصل درمانی بین جلسات می تواند از دو هفته تا شش هفته متغیر باشد.

در انتها

در حال حاضر تنوع زیادی در روش های جوانسازی پوست به وجود آمده است. لازم است شما قبل از اقدام و انتخاب هر کدام از روش های جوانسازی، تحقیقات لازم را انجام دهید تا بهترین روش با کمترین عوارض را انتخاب کنید. برای انجام مراحل درمانی حتما به بهترین متخصص پوست و مو در ساوه مراجعه کنید.

مسائل مالی را به عنوان اولویت آخر برای انتخاب پزشک در نظر بگیرید اگر چه پرداخت هزینه بالا به معنا دریافت خدمات مناسب نیست. اما به دلیل ارزانی و هزینه پایین به مراکز نامعتبر مراجعه نکنید. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا بهترین خدمات جوانسازی پوست را دریافت کنید و لبخند رضایت بر لبانتان نقش ببندد.

 

 

مطالب مرتبط
2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *